E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Kanë bllokuar komunikimin me Thaçin”, francezët përgënjeshtrojnë lajmin

Ambasada e Francës në Prishtinë ka reaguar lidhur me raportimin e Kohës Ditore për “bllokun” ndaj presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Ambasada sqaron se ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucional në Kosovë dhe se nuk e bllokojnë komunikimin me asnjërin prej tyre.

“Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politik dhe institucional dhe nuk “bllokon komunikimin” me asnjërin prej tyre”, thuhet në reagim.

Koha Ditore raportoi sot se pas publikimit të aktakuzës së Speciale, misionet e huaja në vend, përfshirë atë të Britanisë së Madhe e Francës, kanë bllokuar komunikimin me presidentin e vendit, Hashim Thaçin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...