E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

te dhenat personale

Një mbrojtës të dhënash nga Hamburgu kërkon të ndalojë Facebook-un

Një mbrojtës të dhënash nga Hamburgu i ka dërguar një urdhëresë Facebook-ut, ku i kërkon gjigandit të internetit që të mos marrë të dhëna...

Publikoi të dhënat personale, hiqet sekuestro mbi ”Lapsi.al”

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shfuqizuar vendimin e Shkallës së Parë, për sekuestron e ''Lapsi.al'', pasi ky portal publikoi skandalin me të dhënat...

Të dhënat personale, dëmi i pakthyeshëm

Qarkullimi i të dhënave sensitive për 910 mijë qytetarë të Qarkut të Tiranës ka krijuar një “lojë” të rrezikshme dhe me pasoja të pakthyeshme...

Skandali me të dhënat personale/ Meta: Shqipëria po bëhet turpi i botës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin për sekuestrimin e pajisjeve kompjuterike dhe elektronike të gazetarëve të Lapsi.al, që publikoi...

Meta : Të dhënat janë marrë nga e-albania se unë në dokumenta e kam ‘Metaj’

Ilir Meta:"Unë jam Ilir Rexhep Metaj, se s’dua të përmend emrin e patronazhistes, e kam bërë zgjedhjen time, dua të jem me shqiptarët. Ka...

Zbërthehet burimi i Lapsi.al: Ka akoma, të dhëna për 3.5 milion shqiptarë

(Lajmi dhe foto janë marrë nga Lapsi.al) Kur raportuam përvetësimin e të dhënave personale për 910 mijë banorë të Tiranës nga Partia Socialiste për fushatën...

Kaos me të dhënat personale/ Database qarkullon në të gjithë Tiranën

Database që Lapsi.al arriti të tërheqë nga kompjuterat e zyrave të Partisë Socialiste dhe që përbënte thelbin e skemës së patronazhit për zgjedhjet e...

Skandali me të dhënat personale/ Bushati: Duhet të jetë shqetësimi i qeverisë

Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati një një lidhje ‘live’ në Instagram ka komentuar rreth publikimit të të dhënave personale të mbi 900...

Artur Zheji: “Përdorimi i të dhënave personale, shenjë frike”

Teksa ka folur në emisionin “Pikat mbi i” në News24 pak minuta më parë, analisti dhe publicisti Artur Zheji ka deklaruar, në lidhje me...

Akuzat për përdorimin e të dhënave / Rama: ‘Excel-i’ epokë e vjetër për PS-në

“Ai Excel-i që doli atje është shumë i prapambetur dhe shumë i epokës së vjetër për të qenë i PS-së”, kështu ka deklaruar kryeministri...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...