E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Këshilli Politik/ Murrizi: Mund ta mbështesim marrëveshjen e 5 Qershorit

Deputeti Myslim Murrizi thotë se opozita parlamentare mund ta mbështesë marrëveshjen e 5 qershorit nëse i mbushin mendjen.

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, Murrizi sqaroi se do ta votojnë marrëveshjen e arritur mes palëve për Reformën Zgjedhore, nëse marrin garancitë e duhura.

“Ekspertët thanë që edhe nëse në datë 30 votohen ndryshimet nuk preket asnjë nga marrëveshja e 5 qershorit. Nuk shoh ndonjë gjë pse nuk vijnë për ta adresuar. Shqiptarët prej 3 palë zgjedhjesh janë kthyer thjeshtë në votues.

Grupi jonë për marrëveshjen e 1 qershorit është shprehur me firmë që nuk e voton, por do ndryshojmë mendje vetëm se na mbushin mendjen, nëse marrim garancitë e duhura. Po ti vëzhgoni sado pak gjithë darkën i keni bashkë vetëm orari i gjumit i ndan”, tha ai.

Mbledhja e sotme e Këshillit Politik zgjati vetëm 40 minuta, ndërsa PD dhe LSI nuk ishin pjesë e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...