E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

targa

Kurti vendos reciprocitet ndaj Serbisë, Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë

Qeveria e Kosovës mori vendimin për të vendosur reciprocitet me shtetin serb, sa i përket targave të makinave. Dokumenti i cili është firmosur nga...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Atentati ndaj prokurorit/ Targa e ‘Benzit’ gri iu vodh një vajze në Tiranë

Targat “AA 342 LM”, me të cilat u kamuflua makina tip “Mercedez Benz” e përdorur për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja në mbikalimin e...

Video/ Doni të blini një makinë? Rama nxjerr njoftimin e rëndësishëm për shoferët

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në profilin e tij në “Facebook” një informacion për të gjithë drejtuesit e mjeteve lidhur me automjetin që ata...

Ish-deputeti kosovar alarmon policinë: Më ndjekin makina me targa shqiptare

Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Gani Geci është njoftuar nga policia se jeta e tij ndodhet në rrezik, pasi ka...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...