E enjte, 2 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Finale e çmendur/ Vijareali fiton Europa League pas 22 penalltish

Vijarelai fiton për herë të parë Ligën e Europës. Trajneri Unai Emeri shndërrohet në një “magjistar” të vërtetë.

Kjo është hera e katërt në karrierën e tij që francezi arrin të triumfojë në finalen e kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Europë për klube.

Spanjollët mposhtën Mançestër Juanajtidin falë 11-metërshave. Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, teksa fituesi u shpall pas ekzekutimit të plot 22 penalltive. Për “djajtë e kuq” gaboi nga pika e bardhë portieri De Gea.

Formacionet zyrtare

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...