E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Superkupa

Teuta e nis sezonin me trofe, fiton Superkupën e Shqipërisë ndaj Tiranës

Teuta është fituese e Superkupës së Shqipërisë, pasi mposhti kampionët e Tiranës në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini...

Superkupa e Shqipërisë, Tirana dhe Teuta përballë për trofeun e parë të sezonit

Tirana dhe Teuta do të shkëpusin për pak kohë vëmendjen nga Kupat e Evropës, ndërsa do të përballen sot në mbrëmje për Superkupën e...

Superkupa e Evropës do të luhet me tifozë

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur sot që Superkupa e Evropës mes Bayern Munchen dhe Sevilla do të luhet me tifozë. Kjo ndeshje do...

Vendimi i UEFA-s, Superkupa e Europës do të luhet me tifozë

UEFA ka përcaktuar ndeshjen e parë që do të shënojë rikthimin e tifozëve në stadium, në arenën ndërkombëtare. Pas video-konferencës me sekretarët e 55 federatave...

Superkupa e Europës në “Arenën Kombëtare”, UEFA vendos…

UEFA ditën e enjte do të mbajë një qëndrim zyrtarë ku do të vendoset nëse do të ketë ndonjë shans që Superkupa e Europës...

FSHF bën planin, “Superkupa e Europës” vjen në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit ka depozituar në UEFA dosjen e kandidaturës për organizimin e Superkupës Europiane në Shqipëri në vitin 2020. Lajmi  është bëri...

Superkupa e Europës, UEFA merr zyrtarisht vendimin, ja ku do të luhet

UEFA ka zgjedhur stadiumet e finaleve të kompeticioneve më të rëndësishëm europiane për sezonin 2018-2019. Për “Superkupën” e Europës ku kandidate ishte edhe Shqipëria...

Mediat italiane heroizojnë Strakoshën, fitoi “Superkupën” e Italisë

Thomas Strakosha ishte protagonisti i fitores së “Superkupës së Italisë” me rezultatin 3-2. Një ndeshje e “çmendur” ku 22-vjeçari me ndërhyrjet deçizive i dhuroi...

Superkupa e Italisë, Juventusi përballet me Lacion

Sonte në Stadiumin “Olimpico” Juventusi dhe Lacio do të masin forcat edhe për trofeun e parë të sezonit. Krejt ndryshe nga edicioni i kaluar, që...

Të fundit

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...