E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

suksesi

Suksesi gjerman në krizën e COVID-19 dhe faktorët

Qeveria gjermane vendosi t'i zbusë në mënyrë të kujdesshme masat kufizuese të jetës publike. Pak lehtësime do të zbatohen që nga e hëna e...

Historia e kirurgut më të përfolur në botë, nga suksesi te vrasja e 3 njerëzve në një operacion

Robert Liston, jetoi nga 28 tetori 1794 deri në 1847. Ai ishte një kirurg pionier, që konsiderohej gjerësisht si më i miri i epokës...

Vipat që vazhdojnë fitojnë para, edhe pasi kanë ndërruar jetë

Janë figura të cilët kanë bërë histori dhe kujtimi e gjithë krijimtaria e tyre, do të vazhdojë të jetojë gjatë. Edhe pse kush më...

Arrestimi i 19 zyrtarëve në veri të Kosovës, tensione të larta ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

Operacioni i arrestimeve të 19 zyrtarëve policor në Kosovë, nxiti tensione në veriun banuar me shumicë serbe por edhe ndërmjet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit,...

Dako: Pas çdo suksesi në bashkinë Durrës, qëndron Edi Rama

Kryeministri Edi Rama pritet që të shpallë sot rikandidimin e Vangjush Dakos në Bashkinë e Durrësit, për zgjedhjet lokale. Rama po zhvillon sot takimin “Bashkia...

‘Suksesi’ i protestës dhe vetmia e Bashës

Nga Mero Baze/ Të gjithë po vrapojnë ta lexojnë si dështim protestën e sotme, por Lulzim Basha e ka një shans ta shikojë si sukses....

“Suksesi i fundit i shëndetësisë falas, dhëmbët tani do shkulen pa mpirje”

Një qytetar ka denoncuar mungesën e një medikamenti shuam të rëndësishme, ku dentisti i kishte thënë se në Durrës, Tiranë dhe Elbasan, është bërë...

“Je suksesi më i madh në jetë”, urimi special i Enada dhe Gert Vasos për…

Sot është një ditë e shënuar për Enada dhe Gert Vaso sepse përveç dashurisë që i bashkon më 14 shkurt, ata festojnë edhe ditëlindjen...

Berlini dëshiron ta promovojë Kosovën si një histori suksesi

Ambasadori gjerman në Kosovë Christian Heldt, në një intervistë për DW, thotë se shfuqizimi i ligjit për Gjykatën Speciale, krijon përshtypjen se Kosova nuk...

Igli Tare nuk dehet nga suksesi, përgatit goditjen e radhës

Igli Tare është duke kryesuar listën e drejtorëve sportiv më të suksesshëm në Itali prej disa vitesh. Së fundmi emri i tij është lidhur...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...