E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Dako: Pas çdo suksesi në bashkinë Durrës, qëndron Edi Rama

Kryeministri Edi Rama pritet që të shpallë sot rikandidimin e Vangjush Dakos në Bashkinë e Durrësit, për zgjedhjet lokale.

Rama po zhvillon sot takimin “Bashkia që duam” me qytetarë të Durrësit, ndërsa takimi është hapur nga kryebashkiaku aktual, Vangjush Dako.

Ky i fundit deklaroi para qytetarëve se pas çdo suksesi të bashkisë që ai drejton, qëndron qeveria dhe kryeministri Edi Rama.

“Dua t’u them sot të gjithë qytetarëve se pas të gjitha sukseseve të bashkisë së Durrësit qëndron qeveria dhe kryeministri Edi Rama”, tha Dako. Ai po ashtu sulmoi opozitën, për të cilën tha se ka tradhtuar qytetarët që e votuan duke djegur mandatet.

“Është faji i tyre që nuk kanë lidership, është faji i tyre që nuk kanë vizion. Kanë tradhtuar qytetarët, dhe qytetarët u kanë dhënë mësim çdo 4 vjet”, tha ndër të tjera kryebashkiaku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama në interpelancë me Shehun: "Balkani i Hapur" përshpejton integrimin në BE

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...