E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Rama tallet me protestat e opozitës: Ne punojmë e ata vijnë vërdallë

Në aktivitetin “Bashkia që Duam” në Durrës, kryeministri Rama u ndal tek protestat e opozitës, ku dhe nuk kurseu talljet. Duke u fokusuar në atë që opozitarët e cilësojnë si mitingu i të gjithë kohërave, ai bëri një krahasim me punën e pakursyer ndër vite.

“Janë protestues profesionistë, punonjës bashkish që nuk ju shërbejnë qytetarëve, në rast se agjensia turistike i nis për protestë. Më e bukura është që mbyllin edhe sportelet e shërbimeve, mblidhen në protestë, i quajnë mitingu i jetës, mitingu i të gjithë kohërave.

Kur mblidhemi ne për një Kongres, është antimiting. Ndërkohë ne besojmë se edhe ata qytetare që nuk na kanë votuar interesin e zhvillimit e çuarjes para të gjërave e kanë me ne. Me ta kanë ardhjen vërdall, e kthimit pas. Këto janë kushtet në të cilat sot zhvillohet jeta politike, por ne flasim me gjuhën e rezultateve dhe fakteve”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...