E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Hodhi në tapet sllovenin, “Dinamiti” zbulon kundërshtarin e radhës (Video)

Florian Marku do të ndeshet sërish në boks në kategorinë “welterweight”, këtë herë kundërshtar është anglezi Robert Asagba më 27 prill, po në “York Hall” në Londër.

Boksieri shqiptar njoftoi përballjen me boksierin londinez dhe kërkoi edhe një herë mbështetjen e të gjithë shqiptarëve që jetojnë në Angli.

Për “Dinamitin” shqiptar kjo do të jetë ndeshja e tretë në boks, teksa në përballjet e para fitoi me nokaut. Gjithsesi Asagba është kundërshtar më i fortë dhe në karrierën e tij në boks numëron 7 ndeshje.

Katër ndeshjet e para i ka fitore, më pas ka pësuar dy humbje dhe në ndeshjen e tij të fundit të zhvilluar më 2 mars e mbylli në barazim me pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...