E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Batutat/Rama: Basha shkrumb e hi nga fallxhorja Mona, ia kishte parë filxhanin tek njëra

Kryeministri Rama ka shkaktuar të qeshura pafund tek qytetarët, të cilët janë mbledhur në aktivitetin “Bashkia që Duam” në Durrës. Ai foli për kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, të cilën përmes batutave e cilësoi si fallxhoren, e cila dirigjon lëvizjet e opozitës së bashkuar. Rama nuk e la me kaq, por tha se kryedemokrati Basha është djegur e është bërë shkrumb, kjo edhe falë urdhrave të ish-kryeministrit Berisha.

“Këta mësuan një lojë të re, po ikim nga Parlamenti, po thon s’dum këtë të gjatin, e po rrijmë atje në rrugë, deri sa ti mërzisim të gjithë e të kapim ndonjë gjo. E kapën një gjë në 2017, kapën gjysmën e qeverisë. E kishte gjysmën e qeverisë, kishte Ministrinë e Brendshme, Ministrinë e Financave, Ministrinë e Arsimit dhe Ministrinë e Shëndetësisë. Çfarë do tjetër? Dua ALUIZNI-n. Po dua drejtorinë e burgjeve, se ato i kanë qejf. Po deri 5 vjet e gjysmë ata të burgosurit, i nxirrnin me leje. Na u bë Niçja si me qen Aleksandër Mojsiu. Niçja! Këta i nxirrnin të burgosurit me leje, diskutojnë të flasim këta për krime e kriminelë.

Këta flasin për zgjedhje të lira e të ndershme. Po mirë, dakord, a ju kujtohet si jua ka bo daullja kokën votimi elektronik. Njerëzit flisnin në mëngjes, elektronik. Votimi elektronik mundet ta zgjidhi këtë punë. Edhe ne studionim votimin elektronik, bëmë edhe teste, si votojmë një me shkollë, e një pa shkollë.

I themi, ok, e provojmë. Reforma zgjedhore, çfarë doni ju? Ta bëjmë. Na ikën. Sa i thamë, na ikën! Ja Luli. Nuk është se s’do, aq më largë sa të ikë, aq më shumë do. Herën e kaluar, pa djeg mandatin mori gjysmën e qeverisë. Tani thotë; mund ti marë të gjitha pa zgjedhje. Edhe me atë fallxhoren në krah i ka thënë të kam pa filxhanin mbrëmë, harroje. I keni ato flakët e fallit? Saliu: benzin. Shkrumb mandatet. Mos u mërzisni thotë fallxhorja, isha tek njona. Të gjithë ajo ekstazë, del një bojë e zezë”.

Lexo edhe :   Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin "Vital Voices Global"
Lexo edhe :   Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin "Vital Voices Global"

TIRANA TODAY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...