E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

dako

Video/ Berisha tejkalon çdo fantazi, nxjerr videon e truprojes së Dakos

Nuk janë të paktat rastet kur ish-kryeministri Berisha tejkalon çdo fantazi. Në postimin e tij të radhës, ai ia ka dedikuar kohën e tij...

Basha shpërthen ndaj Ramës: O hajdut psiqik, pse nuk thua një fjalë për Dakon?

Pas qëndrimit publik të Ramës në lidhje me Teatrin, një kundërpërgjigje vjen nga kryedemokrati Basha, i cili thotë se çdo gjë që thotë kryeministri...

Për kë bien ato non grata

Nga: Alfred Lela Seksioni shqip i Zërit të Amerikës po bën më shumë se Prokuroria shqiptare. Ky është lajmi i parë që del nga ‘pretenca’ e Washington-it...

“Rama dhe Dako jetojnë në luks”/ Basha tregon arsyen pse shqiptarët janë të varfër

Në takimin e zhvilluar me strukturat e PD-së, kryetari i kësaj force, Lulzim Basha deklaroi se fundi i kësaj beteje, do të sjellë edhe...

Mziu: Rama do ketë fatin e Dakos!

Kryetari demokrat i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, ka paralajmëruar se edhe kryeministri Edi Rama do të ketë të njëjtin fat si Dako. I...

“S’është problem, ne e kemi Amerikën këtu”/Nami në rrjet me ‘meme’ për Dakon dhe Ramën (foto)

Ish-kryebashkiaku Vangjush Dako mbetet ndër emrat më të lakuar nga opozita për korrupsion, dhe lidhje me personazhe të botës së kriminalitetit. Lëvizja e radhës erdhi...

Basha: Dako, bankomati personal i parave të pista të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dhënë komentin e tij të radhës pas lajmit se SHBA i ka ndaluar hyrjen ish-kreut të Bashkisë...

Video/“Durrësi do ta kujtojë me respekt e admirim”, koha kur Rama vlerësonte veprat e Dakos

Muaj më parë, tabloidi prestigjoz gjerman “Bild” publikoi përgjimet mes Astrit Avdylajt të grupit kriminal të Shijakut, dhe kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush...

Dako mban fjalimin e fundit si kryebashkiak: Sot Durrësi bastion i PS-së

Vangjush Dako ka mbajtur sot fjalimin e fundit si kryebashkiak para qytetarëve të Durrësit. Pas tre mandatesh, Dako do lërë zyrën e Bashkisë së...

Numri 2 i PD-së zbulon se kush ia prishi ‘planin e fshehtë’ Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, akuzon kryeministrin Rama se është bërë një me krimin, dhe se të vetmin shqetësim ka fatin e Vangjush...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...