E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Video/“Durrësi do ta kujtojë me respekt e admirim”, koha kur Rama vlerësonte veprat e Dakos

Muaj më parë, tabloidi prestigjoz gjerman “Bild” publikoi përgjimet mes Astrit Avdylajt të grupit kriminal të Shijakut, dhe kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dakos.

Përpos akuzave për vjedhje dhe blerje votash, përgjimet tregonin qartazi se si grupi i Avdylajve kishin influencë të fusnin edhe njerëzit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë.

E ndërsa sot, Zëri i Amerikës lajmëroi se Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA, pasi është i përfshirë në raste madhore korrupsioni.

Paçkas përgjimeve të publikuara nga “Bild”, ku provohej se si Rilindja operonte si një organizatë që funksiononte nëpërmjet ‘masakrave’ elektorale, Rama përfshirjen e Dakos në përgjime e quajti baltë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...