Kryesore

Basha shpërthen ndaj Ramës: O hajdut psiqik, pse nuk thua një fjalë për Dakon?


               Publikuar në : 20:51 - 31/07/19 M. S

Pas qëndrimit publik të Ramës në lidhje me Teatrin, një kundërpërgjigje vjen nga kryedemokrati Basha, i cili thotë se çdo gjë që thotë kryeministri janë thjeshtë mashtrime.

Rama: Trualli i Teatrit s’do preket nga privati, boll shpifët (video)

Në statusin e radhës në Facebook, kryetari i PD-së, Lulzim Basha shkruan se Rama nuk thotë asnjë fjalë për Vangjush Dakon.

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, dhe anëtarëve të familjes së tij, pasi është përfshirë në raste madhore korrupsioni.

Statusi

“Asnjë fjalë për bankomatin e tij privat Vangjush Dakon nuk belbëzon sot Edi Rama, ky artist i mashtrimit. Por vazhdon të mashtrojë për Aferën e 6 kullave 200 milionë euro.

Çdo gjë që thotë, është mashtrim, pasi qëllimi i tij i vetëm është të vjedhë. Shikoni më poshtë si mashtron hajduti psiqik për Teatrin”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT