E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Teatri/ Liçaj: Ju bëj thirrje të gjithë atyre që e duan këtë vend, të bashkohen me ne

Aktori i njohur Neritan Liçaj ditën e sotme iu ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që t’i bashkohen qytetarëve që prej disa ditësh po qëndrojnë pranë ambienteve të Teatrit Kombëtar.

“Çdo ngjyrë që iu bashkohet këtyre ngjyrave kuq e zi është e mirëpritur, por ama gjithmonë nën ngjyrat kuqezi. Ka ardhur momenti të mos bëhemi patriotë vetëm kur luan Kombëtarja, por me mend e zemër për zhvillimin e vendit tonë. Ju bëj thirrje të gjithë atyre që e duan këtë vend të bashkohet me ne. Ka ardhur koha të flasë qytetari, e drejta dhe e mira. Dhe e mira në ndonjë mënyrë a tjetër ka fituar gjithmonë mbi të keqen. Shqipëria ia ka dalë shumë tallazeve ndër shekuj dhe do ia dalë edhe këtij tallazi. Shqiptarët të zgjohen dhe të mendojnë e ta bëjnë vetë këtë shtëpi. Të mblidhemi e ta bëjmë këtë shtëpinë tonë të madhe që e quajnë Shqipëri”, tha Liçaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....