E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Ndryshojnë rregullat për transportin urban në Tiranë, abonetë do jenë me fotografi

Pas disa muajve ‘shkëputje nga rregullat e forta’, atë të vendosjes së emrit dhe fotografisë në një abone, duket se gjithçka do ti rikthehet situatës së shkuar.

Nga nesër, abonetë do të shiten vetëm pranë kioskave të stacioneve të autobusëve, duke vendosur emrin-mbiemrin dhe fotografinë e personit që do e blejë. Për cilindo përdorues tjetër i abonesë që nuk përputhet me të dhënat personale të shkruara në abone, nuk do të pranohet në autobus.

Ndonëse shumë qytetarë janë shprehur kundër, pasi nuk e përballojnë dot nga ana ekonomike, Shoqata e Transportit Qytetas e shikon të nevojshme këtë ndryshim.

Kjo për arsyen pasi ato shiteshin të falsifikuara nga kushdo, duke ulur kështu ndjeshëm të ardhurat. Ndaj, tashmë abonetë do të shiten vetëm pranë stacioneve të autobusëve dhe të personalizuara.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...