E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

thirrje

Indi, thirrje për bojkot të mallrave kineze

Në Indi, ndjenjat anti-kineze janë përshkallëzuar ndjeshëm pasi dhuna më e ashpër në 50 vjet mes rivalëve aziatikë përgjatë kufirit të tyre të debatueshëm,...

“Sot humbëm një betejë”, Manastirliu iu bën një thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nga Durrësi deklaroi se ditën e sotme u humb një betejë, teksa përmendi ndarjen nga jeta të mjekut në...

“Dilni masivisht në votime”/ Gent Cakaj thirrje shqiptarëve në Bujanoc

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i bën thirrje shqiptarëve të Bujanocit që të dalin masivisht në zgjedhjet e...

“Më vjen që të ulërij nga dhimbja”, Shpëtim Idrizi i bën një thirrje Ramës

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të mos e harrojë Çamërinë. Nga ceremonia përkujtimore e mbajtur ditën e sotme...

Pompeo i bën thirrje BE: Me Kinën duhet të përballemi sëbashku

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian që të kultivojnë një mirëkuptim të përbashkët për...

“Rritni numrin e testeve”/ Avokati i Popullit thirrje Ministrisë së Shëndetësisë

Avokati i Popullit i ka bërë thirrje Ministrisë së Shëndetësisë që të rrisë numrin e testimeve për koronavirusin. Përmes një deklarate për mediat, Avokati i...

“Mblidhni në tryezë faktorin shqiptar”, Pacolli thirrje Metës dhe Ramës

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli i bën thirrje presidentit Meta dhe kryeministrit Rama, që të mbledhin në një tryezë faktorin shqiptar. Përmes një postimi në...

Majko thirrje opozitës: Jepni “dritën jeshile” për votën e emigrantëve

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i është drejtuar me një thirrje opozitës për të dhënë dritën jeshile, për votën e emigrantëve. I ftuar...

COVID-19/ Pasi shtetet hoqën kufizimet, Papa Françesku bën një thirrje

Shumë shtete në mbarë botën kanë hequr kufizimet, edhe pse virusi ende vijon që të marrë jetë njerëzish. Ndërkohë Papa Françesku në meshën e së...

Zgjedhjet në Serbi/ Thaçi i bashkohet thirrjes së Ramës për Luginën e Preshevës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është bashkuar thirrjes së kryeministrit Rama për Luginën e Preshevës. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi i bën thirrje...

Të fundit

Skema/ Vidhnin skafe në Greqi, bien në pranga 8 shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe në vendin fqinj. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 8 shqiptarë, përkatësisht 4...

Vendimi për ta kthyer ‘Aya Sofya’ në një xhami, reagon Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Aya Sofya do të hapet më 24 korrik për faljen e namazit të xhumasë. Në një fjalim drejtuar...

Një grua gjendet pa shenja jete brenda dhomës së hotelit në Sarandë

Një grua rreth moshës 69 vjeç është gjetur e pajetë sot në mëngjes, në qytetin e Sarandës. Raportohet se bëhet fjalë për një turiste me...

VIDEO/ Vjosa Osmani “sulmohet” në Kuvend, denoncon në polici deputetin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani thotë se ka denoncuar në polici deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj. Gjatë seancës së djeshme parlamentare, Ukaj është...

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...