E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Teatri

Vargjet e muzikantëve zviceranë/ Meta: Këngë homazh që duhet të na zgjojë

Presidenti Ilir Meta shprehet se shembja e Teatrit Kombëtar ka indinjuar jo vetëm artistët shqiptarë, por edhe ata në Evropë. Kreu i shtetit ka publikuar...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...

“Europa Nostra” për Teatrin: Le të shënojë kjo ngjarje fillimin e një zgjimi

Organizata “Europa Nostra” i ka dërguar ditën e sotme një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në ditën e Bajramit, si një mbështetëse e kauzës...

Përlotet Asqeriu: Kur u shemb Teatri pata problem kardiak

Aktori i njohur Bujar Asqeriu ka pranuar mes lotësh, se mëngjesin e 17 Majit kur u shemb Teatri Kombëtar, ai ka pësuar një problem...

Aleanca për Teatrin e zhvendos protestën në një tjetër qytet

Një ditë më parë, Aleanca për Teatrin ishte në Durrës përpara Pallatit të Kulturës, ku zhvilloi një tubim sensibilizues dhe u mblodhën firma për...

Ne ju pamë. Ju e shembët Teatrin

Nga Çlirim Gjata  Kur nazistët po largoheshin nga Parisi, vodhën shumë vepra arti të muzeve të tij. Kjo madje u konsiderua si një moment historie,...

Protestat për Teatrin/ Lleshaj tregon pse forcat e rendit nuk kishin numër identifikimi

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se forcat RENEA kanë zhvilluar kontrolle të imtësishme në ambientet e Teatrit, përpara se ai të shembej. I...

Protesta për Teatrin/ Budina paralajmëron Ramën: Ne ta sjellim popullin në shtëpi

Regjisori Robert Budina ka paralajmëruar kryeministrin Rama që të mos bëjë lojëra politike me Teatrin, përndryshe do t’i çojë popullin në shtëpi. Gjatë fjalës së...

“Hetim ndërkombëtar mbi shembjen e teatrit”/Meta video-konferencë me përfaqësues të “Europa Nostra”

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një videokonferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”. Në takimin online ishin prezentë zv/presidenti ekzekutiv, Guy Clausse, sekretarja e...

Protestë e paligjshme për Teatrin/ Procedohen Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri

Regjisori Robert Budina dhe kreu i degës së PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferri janë proceduar në gjendje të lirë nga policia. Ata akuzohen për organizimin...

Të fundit

“Po mbahen në gjithë Evropën”/ Kurti kërkon zgjedhje në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që të mbahen zgjedhjet në muajt e ardhshëm. Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se...

DETAJET/ Grabitja e milionëve në makinën e biznesmenit, autorët përdorën bllokues valësh

Tashmë është zbardhur e gjithë dinamika e plotë e grabitjes së një shume të majme pak ditë më parë, ndaj një biznesmeni në Tiranë....

Basha zbret në terren: Në çdo cep të Shqipërisë bizneset po mbyllen

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme zbriti në terren për të mbikëqyrur situatën në të cilën ndodhen bizneset e vogla. Kreu i opozitës...

Alibeaj: Mazhoranca, e vetmja palë që do të shkelmojë Reformën në Drejtësi

Ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj ka komentuar deklaratat e ambasadores amerikane, Yuri Kim, lidhur me Reformën në Drejtësi. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24,...

Historia e dhimbshme e 77-vjeçares shqiptare që ka 23 vite që jeton në një kabinë elektrike

Violeta Mita Bejleri është 77 vjeç dhe 23 vitet e fundit të jetës së saj i ka kaluar në një kabinë elektrike. Në një intervistë...
WhatsApp KONTAKTO TT