E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

vend

Vendi i parë në botë që rihapet plotësisht pas koronavirusit

Koronavirusi prej disa muajsh tashmë ka detyruar shumë shtete që të marrin masa kufizuese për të mbrojtur kështu jetën e qytetarëve. Mirëpo fazat lehtësuese kanë...

Zvicra, një nga vendet më të goditura nga koronavirusi

Zvicra është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi. Si pasojë e COVID-19, 1081 persona kanë ndërruar jetë. Autoritetet zyrtare zvicerane njoftojnë se numri i...

Presidenti Trump: Disa media duan që ta mbaj vendin mbyllur

Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti të mërkurën pretendimin se “disa njerëz” në media duan që ekonomia të vuajë si rezultat i epidemisë së koronavirusit. Duke...

Policia aksion në gjithë vendin, shoqërohen 134 persona

Si rezultat i një operacioni të gjerë të policisë, me qëllim goditjen e paligjshmërisë dhe sekuestrimin e armëve të zjarrit, gjatë 72 orëve të...

Bora zbardh vendin, Autoriteti Rrugor: Ja ku duhen përdorur zinxhirët

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga meteorologët, bora ka zbardhur një pjesë të madhe të vendit. Mirëpo me nisjen e reshjeve të borës kanë nisur edhe...

Presidenti irakian emëron kryeministrin e ri të vendit

Presidenti i Irakut, Barham Salih emëroi sot kryeministrin e ri të vendit, duke i dhënë fund krizës politike, e cila zgjati për më shumë...

Rama vizitë në Laç, bën premtimin e madh për banorët

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme familjen Gjini në Laç, e cila është akomoduar në një apartament me qira që pas tërmetit...

Stuhitë në vend/ Veliaj: Rreth 100 incidente në Tiranë, 3 persona të lënduar

Rreth 100 incidente janë shkaktuar në Tiranë nga moti i keq. Në një intervistë për “Top Channel”, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha...

Pas erës së fuqishme, nisin reshjet e dëborës në vend

Pas erës së fuqishme, kanë nisur reshjet e dëborës në vend. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se qarkullimi i automjeteve kryhet pa zinxhirë në...

Balotazhi i zgjedhjeve presidenciale në Kroaci

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, e partisë konservatore Bashkimi Demokratik Kroat (HDZ) dhe ish-kryeministri Zoran Milanoviç i Partisë Social Demokratike (SDP) të dielën garojnë...

Të fundit

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...
WhatsApp KONTAKTO TT