E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

Silva Bino

Lë spitalin Infektiv, mjekja Silva Bino fiton betejën me koronavirusin (FOTO)

Dy ditë më parë, mjekët thanë se Silva Bino e ka kaluar rrezikun, madje ishtë në gjendje të mirë shëndetësore. E ndërsa sot mësohet...

Shefja e Epidemiologjisë flet nga Infektivi: Jam akoma këtu, erdha në kohën e duhur në spital

Shefja e Epidemiologjisë ka folur nga Infektivi, ndërsa ka konfirmuar se është në gjendje të mirë shëndëtësore dhe se koronavirusin e kapur shpejt. Silva Bino...

“Të presim të na bashkohesh sa më parë”, Manastirliu tregon çfarë po ndodh me Silva Binon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka uruar shërim të shpejtë Silva Binos, e cila tashmë është nën kujdesin e kolegëve të saj, pas...

Infektohet me koronavirus/ Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, prej 3 ditësh në spital

Shefja e Epidemiologjisë së ISHP-së, Silva Bino është infektuar me koronavirus. Ajo është shtruar në Spitalin Infektiv, pas infektimit me COVID-19. Bino e cila është...

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta epidemiologu i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare, epidemiologu i njohur shqiptar, Memo Boçi, specialist që luftoi HIV/AIDS në Shqipëri. Lajmin e hidhur të ndarjes...

“Kemi siguruar 400 mijë doza vaksine”/ Bino: Ja kush janë moshat më të prekura

Shefja e epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino, është shprehur se koronavirusi vijon të jetë po aq i rrezikshëm sa në fillim. Në një intervistë për...

Përkeqësohet situata/ Silva Bino: Ja nga se po shkaktohet përhapja e infeksionit

Situata në Shqipëri po përkeqësohet si pasojë e pandemisë, teksa numri i të infektuarve në vend rritet dita-ditës. Shefja për sëmundjet infektive në Institutin e...

“Po përgatitemi për epideminë”/ Njihuni me grupet e rrezikuara që do bëjnë vaksinën e gripit falas

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se po merren të gjitha masat për përballimin e situatës vjeshtë-dimër. “Deri tani,...

Silva Bino tregon përse sot ishte më i ulët numri i testimeve

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, tha se ka një përkeqësim gradual të situatës nga koronavirusi në vend. Në një intervistë...

Shtimi i rasteve të reja/ Bino sugjeron mbylljen e fundjavave

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, ka folur rreth rritjes së numrit të viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Në një...

Të fundit

Mjeku shqiptar: Vaksina mund të dalë në fund të vitit të ardhshëm

Ende nuk ka një datë se kur mund të dalë një vaksinë, ndërsa shumë është aluduar në këtë drejtim. Mjeku Arban Domi që punon...

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...

Nuk i braktis kurrë fati, njihuni me të përkëdhelurit e horoskopit për sot

Dashi Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenët pozitivë dhe të lumtur do të jetë mënyra më e mirë për të gjitha problemet...