E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

shqetësuese

Situatë shqetësuese! Vatra zjarri në Fier, Lezhë dhe Kukës

Situata nga zjarret vijon që të jetë shqetësuese në Shqipëri! Raportohet se disa vatra zjarri janë aktive në Fier, Lezhë dhe Kukës, ndërsa terreni vështirëson...

OBSH: Trende shqetësuese infektimi në Ballkan

Kreu i programit të emergjencave të Organizatës Botërore të Shëndetit, Mike Ryan deklaroi se në rajonin e Ballkanit po shfaqen trende shqetësuese të infektimit...

Pandemia/ Bëhet shqetësuese situata në Maqedoninë e Veriut

Situata në Maqedoninë e Veriut kohët e fundit është bërë shqetësuese për shkak të koronavirusit. Përgjatë 24 orëve të fundit, në MV, kanë ndërruar jetë...

OBSH: Përhapja e koronavirusit tejet shqetësuese, por jo pandemi

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha të mërkurën se rritja e papritur e numrit të të prekurve me koronavirus në Itali, Iran dhe...

Shifra shqetësuese/ Sa ka arritur numri i viktimave nga koronavirusi

Virusi misterioz, për të cilin ende nuk ka një vaksinë, deri më tani u ka marrë jetën 2,130 personave. Vatra e virusit vdekjeprurës ishte Wuhan,...

Protesta/ Policia: Kemi informacione shqetësuese, të përgatitur të reagojmë

Policia e Shtetit ka bërë thirrje të forta në prag të protestës së opozitës e cila do të mbahet pasdite me fillim në orën...

Greqia dënon gjuhën e Ramës: Shqetësuese, nuk i shkon për shtat

Greqia dënon gjuhën e përdorur nga kryeministri Rama, lidhur me vrasjen e Kostandinos Kacifa, në Bularat të Gjirokastrës. Në një prononcim për mediat greke, zëvendës...

Kosova thyen heshtje, Veseli: Deklaratat e Erdogan, shqetësuese

Kreu i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur paralajmërimit të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan drejtuar Kryeministrit Ramush Haradinaj. Përmes një postimi...

Shifrat shqetësuese/Shqiptarëve u vjedhin identitetin, si falsifikohen pasaportat

Personat që kanë probleme me drejtësinë në vendet e BE-së ose janë dëbuar nga zona ‘Schengen,’ vjedhin identitetin e bashkëqytetarëve të tyre për të...

Dezertimi i 4 komandove, ish-deputeti i PD-së: Nuk është hata, shqetësuese është fakti se…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Besnik Mustafaj është shprehur se dezertimi i katër komandove shqiptarë nuk është ndonjë hata, pasi ky është një fenomon që...

Të fundit

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Mos guxo të provokosh trazira në vend

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama prej kohësh kanë një përplasje politike ndërmjet tyre, ku e fundit ishte ajo për Kodin...