E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Shifra shqetësuese/ Sa ka arritur numri i viktimave nga koronavirusi

Virusi misterioz, për të cilin ende nuk ka një vaksinë, deri më tani u ka marrë jetën 2,130 personave.

Vatra e virusit vdekjeprurës ishte Wuhan, Kinë.

75,752 persona janë aktualisht të infektuar me koronavirus, ndërkohë 16,557 persona të tjerë kanë arritur që të shërohen plotësisht nga COVID-19.

(Shifrat e mësipërme janë aktuale, pritet që të ndryshohen në orët në vijim).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....