E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

Virusi

Origjina e Covid-it mund të mos dihet kurrë

Agjencitë e inteligjencës amerikane thonë se mund të mos jenë kurrë në gjendje të identifikojnë origjinën e Covid-19, por ata kanë arritur në përfundimin...

Kosovë/ Shifrat e 24 orëve të fundit: një viktimë dhe shtatë infektime

Njoftimi i IKSHPK’së: 13 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit...

Mësoni nga Kosova!

Nga Erion Dasho Kosova dje ka njoftuar sigurimin e 1.2 milonë dozave të vaksinës Pfizer, ndërkohë që kushdo mund të kujtojë refuzimin e tyre për...

Vietnami raporton për version të ri të koronavirusit, përhapet lehtësisht

The Washington Post Ministria e shëndetësisë në Vietnam njoftoi të shtunën se kishte zbuluar një variant të ri shumë të transmetueshëm të koronavirusit që ka...

A është krijuar vërtet nga kinezët Covid-19?

Nga Xhorxh Friedman “Geopolitical Futures” Në një intervistë dhënë kohët e fundit, dr.Entoi Fauçi u pyet nëse ishte i sigurt se Covid-19 u zhvillua natyrshëm....

Biden: SHBA do të publikojë gjetjet mbi origjinën e koronavirusit

SHBA do të publikojë rezultatet e hetimeve mbi origjinën e koronavirusit që ka shkaktuar një pandemi dërrmuese dhe ka lënë të vdekur milliona njerëz...

Kosova merr frymë: Shifrat e 24 orëve, asnjë vdekje nga Covi*d-19

Njoftimi i plotë: ASNJË RAST I VDEKJES, 31 RASTE POZITIVE DHE 95 TË SHËRUAR NGA COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Studimi: Pse gratë e përballojnë me mirë sëmundjen e Cov*d-19

Përballë sëmundjes së Covid-19 të shkaktuar nga koronavirusi i ri, gratë duket se janë seksi më i fortë, duke vuajtur rreth 50 për qind...

Madridi “oaz” argëtimi në “shkretëtirën” e krijuar nga kufizimet evropiane

Në Madrid festa e vërtet nis pas orës 11 të natës atëherë kur lokalet janë të mbyllura dhe hyn në fuqi ndalim-qarkullimi. Ky është momenti...

PIRJA E DUHANIT PËRKEQËSON SIMPTOMAT E VIRUSIT COVID-19

Sipas një studimi të kryer nga Ministria e Shëndetësisë Maqedonase është provuar se njerëzit që konsumojnë duhan janë më të ekspozuar ndaj përkeqësimit të...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...