E martë, 2 Qershor, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

kine

COVID-19 ashpërson marrëdhëniet Kinë-SHBA

Prej vitesh është rritur mosbesimi dhe rivaliteti mes Kinës dhe SHBA-së. Në krizën e Coronës mosbesimi po kthehet madje në një armiqësi të hapur. A kërcënon...

Ndërron jetë “Mbreti i Kumarit”, kishte një pasuri prej 6 miliardë dollarësh

Biznesmeni i njohur, Stanley Ho i cili njihet për kthimin e Macaut në kryeqytet të kumarit në botë, ka ndërruar jetë në moshën 98-vjeçare. Lajmin...

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri në fund

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

Kryediplomati kinez i shtrin dorën SHBA-së: Koha për bashkëpunim

SHBA nuk hap rrugë, duke akuzuar vazhdimisht Kinën për koronavirusin. Duket se kjo betejë do të zgjasë për një kohë të pacaktuar. Donald Trump...

COVID-19/ Ajo që bëri Wuhan-i i Kinës dje, është për t’u marrë shembull

Wuhan-i i Kinës, aty ku shpërtheu koronavirusi për herë të parë, së fundmi ka kryer një veprim i cili është për t’u marrë shembull...

Publikohen rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit, ja konkluzionet

Një kompani kineze ka publikuar rezultatet e një vaksine eksperimentale që ata kishin provuar, kundër koronavirusit. Wei Chen, nga Instituti i Bioteknologjisë në Pekin, Kinë...

Rriten tensionet mes dy superfuqive, Trump lëshon paralajmërimin e fortë për Kinën

Administrata e presidentit Trump, po analizon disa mënyra për të ndëshkuar Pekinin, për atë që e ka cilësuar si fshehje informacioni lidhur COVID-19. Presidenti amerikan...

Wuhan-i planifikon t’i testojë të gjithë qytetarët për koronavirus

Qyteti Wuhan i Kinës, aty ku shpërtheu për herë të parë koronavirusi, po planifikon që t’i testojë të gjithë qytetarët për koronavirus. Mediat bëjnë me...

5 raste të reja me koronavirus në Wuhan

Ditën e sotme janë raportuar 5 raste të reja me COVID-19 në Wuhan, qytetin ku shpërtheu për herë të parë pandemia. "Duhet ta parandalojmë rrezikun...

Frikë nga një valë e dytë? Kina mbyll qytetin e Shulan-it pas rritjes së rasteve të reja

Në Kinë është ngritur sërish alarmi për një shpërthim të mundshëm të koronavirusit, teksa në Wuhan dhe Shulan janë regjistruar disa raste të reja...

Të fundit

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Ka shpëtuar mbi 2000 fëmijë! Kush është shqiptarja që quhet “Nënë Tereza e dytë”

Ajo është cilësuar si “Nënë Tereza e dytë” pasi ka punuar vullnetarisht për 8 vjet duke u ardhur në ndihmë fëmijëve shqiptarë në Austri,...

“Të përgatitur për një valë të dytë”, Rama viziton spitalin COVID-3

Paraditen e sotme, kryeministri Rama ka vizituar ambientet e ish-kirurgjisë në QSUT që tashmë janë shndërruar në një spital COVID-3. Për të, kjo është...

“Respekto afatet kushtetuese”, Ruçi i dërgon letër Metës

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, i është drejtuar sot me një letër kreut të Shtetit, Ilir Metës. Në letrën në fjalë, kryeparlamentari i...

Arrestohen 7 persona në Tiranë, për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka dhënë detaje nga aksioni i zhvilluar në 24 orët e fundit në kryeqytet. Raportohet se kanë përfunduar në pranga 7 persona. Akuzat...
WhatsApp KONTAKTO TT