E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

shifra

Ulen ndjeshëm shifrat: 4 viktima dhe 125 raste të reja me koronavirus

Kurba e koronavirusit në vend ka pësuar një ulje të ndjeshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 125 raste të reja. Ndërkohë, 4 persona...

Rekord pas rekordi, rritet sërish numri i të infektuarve me koronavirus në vend

Një tjetër rekord është shënuar në vend sa i takon shifrave të pandemisë Covid-19. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 289 raste pozitive, nga...

Bilanci i pandemisë në Greqi, rriten shifrat në orët e fundit

Greqia ka shënuar 359 raste të reja në 24 orët e fundit, ndërsa 9 persona kanë humbur jetën. Numri i përgjithshëm i rasteve është...

Publikohen shifrat/ Sa shqiptarë të infektuar kanë hyrë në Greqi që prej 1 korrikut

Zëvendësministri i Mbrojtjes Civile në Greqi, Nikos Haradalias, ka raportuar shifrat e turistëve që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Gjatë një konference për mediat, Haradalias...

Britania ndërpret publikimin e shifrës së viktimave nga virusi

Britania e Madhe njoftoi sot se do të ndërpresë publikimin e të dhënave ditore, për numrin e personave që humbin jetën nga koronavirusi. Sipas mediave...

Publikohen shifrat! Sa përqind e shqiptarëve nuk do shkojnë me pushime këtë vit

Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit. Por më shumë sesa...

Rama publikon shifrat: Pagat e luftës për biznesin e vogël që ka mbyllur aktivitetin

Kreu i Qeverisë Edi Rama sapo ka publikuar në Facebook shifrat lidhur me “pagat e luftës” për biznesin e vogël që ka mbyllur aktivitetin. Kryeministri...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...

Koronavirusi/ Pas shifrave të frikshme, një lajm i mirë vjen nga Italia

Në shtetin fqinj, Itali, koronavirusi ka shkaktuar 463 viktima. Numri i të infektuarve ka shkuar në 7 985 ndërsa 724 persona rezultojnë të shëruar. Mirëpo...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...