E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Publikohen shifrat/ Sa shqiptarë të infektuar kanë hyrë në Greqi që prej 1 korrikut

Zëvendësministri i Mbrojtjes Civile në Greqi, Nikos Haradalias, ka raportuar shifrat e turistëve që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjatë një konference për mediat, Haradalias deklaroi se që prej datës 1 korrik, kur edhe u hapën kufijtë, janë realizuar mbi 127 mijë testime.

Nga këto kanë rezultuar pozitiv vetëm 295 persona. Numri më i madh i turistëve të infektuar vinin nga Serbia (78), 63 bullgarë, 61 rumunë, 23 shqiptarë dhe 26 nga SHBA.

Sipas zv.ministrit grek, gjatë muajit korrik në Greqi kanë hyrë gjithsej 918,032 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...