E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

turiste

Publikohen shifrat/ Sa shqiptarë të infektuar kanë hyrë në Greqi që prej 1 korrikut

Zëvendësministri i Mbrojtjes Civile në Greqi, Nikos Haradalias, ka raportuar shifrat e turistëve që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Gjatë një konference për mediat, Haradalias...

Kompania e madhe italiane: Lëreni veten të magjepseni nga Shqipëria

Kompania italiane e fluturimeve “Alitalia”, do të nisë fluturimet drejt Shqipërisë duke filluar nga data 31 korrik. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kompania i...

Bllokohen 6 turistë në Jezercë, shpëtohen me helikopter

Një helikopter i Forcës Ajrore u angazhua në operacionin e kërkim-shpëtimit të 6 turistëve nga Kosova të cilët ishin bllokuar prej disa orësh në...

Task-forca e turizmit/ Klosi:Nga e premtja vijnë çarterat e parë me turistë

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi ka mbledhur ditën e sotme task-forcën për turizmin duke lënë edhe detyra të qarta për institucionet...

CNN: 20 qytetet më të bukura europiane me pothuajse asnjë turist

Nuk ka asnjë dyshim që në Europë janë disa nga vendet më të bukura të botës. Ndaj qytete të mëdha apo atraksione të shumta,...

15 vendet evropiane më të bukura, por me më pak vizitorë

Prestigjiozja amerikane CNN ka publikuar së fundmi një listë të 15 qyteteve të bukura, por që nuk kanë shumë vizitorë turistë. Pjesë e listës është...

U futi “frikën në palcë” turistëve/ Jepet dënimi për Mihal Kokëdhimën

Është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë, Mihal Kokëdhima, për akuzat e “kanosjes”, “dëmtime të tjera me...

Mbyllen për vizitorët urat prej xhami, disa viktima dhe të plagosur

Autoritetet në Kinë kanë dhënë urdhër që të mbyllen 32 urat prej xhami që janë ndërtuar në provincën e Hebeit. Urat ishin ndërtuar me qëllim...

Plagosja e dy turistëve nga gurët, Syrit të Kaltër i vendoset “dryni”

Mbyllet përkohësisht parku i Syrit të Kaltër. Mësohet se ky vendim është marrë për shkaqe sigurie, pasi ka rrezik për rrëshqitje të disa gurëve...

As Parisi, as Amsterdami/ Dy qytetet më të preferuara të turistëve janë Tirana dhe…

Gazeta britanike “Standard” ka publikuar një artikull mbi qytetet më të lira për të pushuar në Evropë, mes të cilave renditet edhe Tirana. Bazuar në...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...