E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

qarkullim

Kur do lejohen të qarkullojnë automjetet në gjithë vendin? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se duke filluar nga data 1 Qershor, do të lejohet qarkullimi i automjeteve në të gjithë vendin. “Të...

Leja për të moshuarit/ Policia: Ja çfarë duhet të keni parasysh

Kryeministri Edi Rama njoftoi pak më herët se ditën e nesërme deri në orën 11 të paradites, do të lejohen të dalin për ajrosje...

Kush lejohet të qarkullojë dhe kush jo/ Policia sqaron qytetarët

Në Shqipëri deri më tani kanë ndërruar jetë 5 persona si pasojë e COVID-19. Ndërkohë qeveria ka marrë masa kufizuese dhe shtrënguese për të frenuar...

Shkelën urdhrin e ndalimit të qarkullimit, sa shoferë u ndëshkuan brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 245 drejtues mjetesh të cilët kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit dhe janë...

Koronavirusi, 7 masat për qarkullimin

Qeveria shqiptare ka ndërmarrë masa të rrepta për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Në vijim do të njiheni me 7 masat për qarkullimin. 1.Nga dita e...

Ndalimi i qarkullimit/ Manastirliu: Ja kategoritë që përjashtohen

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka folur për masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Teksa shpjegoi urdhrin e ri...

Nisin reshjet e dëborës në Korçë, bëni kujdes me qarkullimin

Sot kanë nisur reshjet e dëborës në qarkun e Korçës. Raportohet se në disa zona trashësia ka arritur deri në 15 cm dhe kjo ka...

FOTO/ Dalin pamjet e kartëmonedhave të reja që do të dalin në qarkullim së shpejti

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka prezantuar gjatë mbrëmjes së sotme, kartëmonedhat e reja që do të qarkullojnë në Shqipëri. Gjatë ceremonisë, Sejko...

BSH së shpejti hedh në qarkullim 10 lekëshin e ri, ja çfarë do të ndryshojë

Pas pak ditësh, konkretisht më datën 25 qershor, Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim monedhën e re 10 lekëshe. Bëni mirë ta harroni...

Rrëshqitje dheu pas reshjeve të shiut, vështirësohet qarkullimi i mjeteve në Llogara

Në Llogara është bllokuar qarkullimi i mjeteve për disa orë, si pasojë e një masivi dheu. Kështu, reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar rrëshqitje...

Të fundit

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...

Vijat e kuqe të një shteti që mbron historinë e tij

Nga: Mentor Kikia Kjo është salla e Parlamentit Britanik, vendi ku ka marrë udhë demokracia perëndimore. Deputetët nuk kanë karrige, por ca ndenjëse që ngjasojnë...

Qeveria e re në Kosovë/ Isa Mustafa jep mesazhin e radhës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur i lumtur që Gjykata Kushtetuese ka konfirmoi kushtetutshmërinë e dekretit të Presidentit, për dhënien...
WhatsApp KONTAKTO TT