E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

protestues

Lira turke në nivelin më të ulët historik, mijëra protestues kundër Erdoganit

Njerëzit në rrugët e Stambollit kanë shprehur shqetësimin për rënien e lirës turke në nivele rekord ndaj dollarit të mërkurën, një ditë pasi presidenti...

Mianmar/ Forcat e sigurisë hapin zjarr ndaj protestuesve, deri tani 550 viktima

Forcat e sigurisë në Mianmar hapën zjarr kundër protestuesve anti-grusht shteti të shtunën, me një dhunë që një grup i të drejtave të njeriut...

SHBA, pushohen nga puna disa nga pjesëmarrësit në sulmin ndaj Kapitolit

Disa nga protestuesit që sulmuan Kapitolin u pushuan të enjten nga puna, një zhvillim që pasoi publikimin e identitetit të tyre në internet nga...

Berisha i rikthehet 21 janarit: Protestuesit qëlluan zyrën time me plumba

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer edhe një herë 21 janarit të vitit 2011, ku mbetën të vrarë 4 protestues. Ai tha se protestuesit kanë...

“Tërbohen” protestuesit në SHBA

Protestuesit kanë bllokuar një autostradë në Atlantë të shtunën si dhe i kanë vënë zjarrin restorantit të njohur Wendy, pas vrasjes së një afrikano-amerikani...

Teatri/ Mbërrijnë protestuesit e parë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka thirrur sot një protestë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar dhe kundër qeverisë. Protestuesit e parë janë mbledhur...

Teatri/ Protestuesit ulen këmbëkryq në mes të rrugës (Fotot)

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar rreth orës 5:00 të mëngjesit të sotëm, ka pasur përplasje të ashpra mes protestuesve dhe policëve. Tensionet kanë qenë konstante,...

Aktori Neritan Liçaj lë komisariatin dhe iu bashkohet protestuesve

Aktori i njohur Neritan Liçaj sapo ka lënë komisariatin numër 4, iu është bashkuar protestuesve. Kujtojmë se ai u shoqërua nga policia bashkë me artistë...

“Durimi ka kufi, kupa po derdhet”, Lefter Maliqi paralajmëron Ramën

Deputeti Lefter Maliqi ka paralajmëruar kryeministrin Rama, se po i vjen fundi. Në komentin e tij të radhës, shoqëruar me disa pamje të dhunës...

Reagimi i policëve ndaj protestuesve/ Meta: I papranueshëm

Lidhur me sjelljen e policëve ndaj protestuesve në Sheshin Skënderbej, ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta. Kreu i Shtetit shkruan në Facebook se dhuna ndaj...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...