E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Teatri/ Mbërrijnë protestuesit e parë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka thirrur sot një protestë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar dhe kundër qeverisë.

Protestuesit e parë janë mbledhur në Bulevardin Zogu i Parë.

Grumbullimi i njerëzve ka bërë që në zonë të ketë edhe një prezencë të shtuar të forcave të policisë.

Në protestën e sotme do të marrë pjesë edhe opozita e cila në mbledhjen e djeshme vendosi që të mbështesë të gjitha protestat e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Kujtojmë se në orët e para të mëngjesit të së dielës, policia ndërhyri tek Teatri duke shpërndarë fillimisht aktivistët dhe shembur më pas godinën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...