E hënë, 6 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

program

Kurti: Kemi një program që do t’ia transformojë jetën qytetarëve të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se qeveria ka gati një program, i cili sipas tij do t’ia transformojë jetën njerëzve. Përmes një postimi...

30-vjetori i themelimit të LDK-së, ky është programi i parë i saj

Historiani i njohur, Jusuf Buxhovi përmes një postimi ka publikuar programin e parë të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Nesër LDK feston 30 vjetorin e themelimit...

Nëntori i këtij viti, i dyti më i ngrohtë në 140 vitet e fundit

Nëntori i këtij viti ishte i dytë më i ngrohtë, i regjistruar ndonjëherë në Tokë që nga viti 1880 pas nëntorit 2015, njoftoi Agjencia...

S’ka më dilema/ SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë

Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes...

Bojkot zgjedhjeve dhe program elektoral për ardhjen në pushtet, strategjia e PD-së

Partia Demokratike, edhe pse ka shpallur mospjesëmarrjen në zgjedhjet vendore dhe është në rrugë për largimin e Ramës, paralelisht po punon për një platformë...

Princi i Libofshës shpall planin: Legalizojmë hashashin, ja ku do të kultivohet

Nga Anxhela Ferra Me veç një rrënjë të kultivuar apo qoftë edhe me një cigare hashash, në Shqipëri dënohesh me disa vite burg. Por, pavarësisht...

Facebook me program të ri, bllokon imazhet lakuriq të fëmijëve

Facebook njoftoi të mërkurën se ka vënë në përdorim një program të ri, që sinjalizon për imazhe lakuriq të fëmijëve. Programi e kishin ndihmuar...

Basha: Programi i Ramës me fraza nga Google Search; ja pse nuk e do integrimin

Gjatë fjalës së tij si deputet në foltoren e Kuvendit, Basha ka akuzuar Ramën se nuk ka asnjë program konkret për vendin. Duke vijuar më...

Gjermania, 10.5 milion euro Shqipërisë për nxitjen e punësimit dhe formimin profesional

Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë do të japë rreth 10.5 milion EURO si kontribut për  programin: "Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Rajonal, Nxitja...

Maqedoni, partitë shqiptare takim për implementimin e deklaratës së përbashkët

 edhe Kryetari i BDI­së, Ali Ahmeti sot ftoi liderët e partive parlamentare shqiptare në takim të përbashkët në mënyrë që të shqyrtohet implementimi i...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...