E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

porte

Rama: Aeroportet, portet dhe akset rrugore do përfundojnë në mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama, gjatë një bashkëbisedimi me qytetarë në Fier, tregoi projektet që do përfundojnë nëse ai merr një mandat të tretë në zgjedhjet...

Dy hapa larg portës së boshatisur, futbollisti i Interit s’bëri dot gol

Kur tifozët e Interit po përgatiteshin të festonin golin e tretë ndaj Sassuolos, Roberto Gagliardini bëri “gafën e vitit”. Mesfushori zikaltër, ishte vetëm dy hapa...

Venezia thirrje porteve historike për rrezikun e anijeve gjigante

Venezia i bëri thirrje publike porteve të tjera historike europiane të pushtuara nga kroçerat si Amsterdami, Barcelona, Dubrovniku apo Marseja për të bashkuar forcat...

“Ronaldo nuk goditi asnjëherë portë”, ish-trajneri i Juve: Ja pse Icardi ishte më i miri

Juventusi mposhti edhe Interin të premten në mbrëmje në derbin e Italisë. Një duel në këtë sfidë ishte edhe ajo mes Icardit dhe Ronaldos,...

Zbythet Putin, zhbllokon disa porte të Ukrainës

Anijet ukrainase kanë rifilluar të qarkullojnë përmes Ngushticës së Kerçit drejt dy porteve të rëndësishme të Ukrainës. Rifillimi i lëvizjes vjen nëntë ditë pasi...

Video/Gafa e vitit, dy herë me portë bosh dhe topi përfundon në mesfushë

Të shumtë janë futbollistët që humbin raste të pastra të vetëm përballë portierit, apo me portë bosh. Në një ndeshje në Afrikë mes Lesothos...

Kur topi nuk do të futet në portë, aksioni që po bën xhiron e rrjetit (Video)

Futbolli në SHBA nuk është në nivele të larta dhe këtë e vërteton më së miri kjo video e cila po bën xhiron e...

Meta takim me Kryeministrin e Maltës: Shqipëria, portë hyrëse në Ballkan për bizneset

Presidenti Ilir Meta është takuar me Kryeministrin e Maltës, Joseph Muscat, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në këtë shtet. Presidenti Meta dhe Kryeministri...

Video/Nga porta në portë, sulmuesi i Sampdorias shënon golin e vitit në Serie A

Sampdoria ka mposhtur 2-1 Udinesen në përballjen e së dielës, por ai që i ka mahnitur të gjithë ka qenë goli i sulmuesit të...

Shqipëria, një portë hyrëse për investimet italiane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Zëvendësministrin italian për Zhvillimin Ekonomik dhe Tregtinë Ndërkombëtare, Ivan Scalfaroto, i cili po kryeson në Tiranë një...

Të fundit

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...