E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

paga e luftes

Përpjekjet për rimëkëmbjen nga pandemia/ Rama jep lajmin e mirë për Shkodrën (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, po zhvillon një tur takimesh në Shkodër, ku 13.149 punonjës, nga...

“Teatri vazhdon”/ Rama nxjerr videon nga takimi i Bashës me bizneset

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me takimet e kreut të PD-së, Lulzim Basha me pronarët e biznesit të vogël, ku këta të...

Berisha vë me ‘shpatulla pas murit’ Ramën: Shqiptarët s’kanë marrë asnjë qindarkë

Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, rastin e disa qytetarëve, të cilët shprehin ankesën për 'pagën e luftës'. Personi që drejton...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Paga e luftës, qeveria ndryshon vendimin

Qeveria ka ndryshuar vendimin për pagesën e ndihmës ekonomike prej 40 mijë lekësh. Sipas ndryshimeve të publikuara në Fletoren Zyrtare do të përfitojnë pagën e...

Ahmetaj: Paga e tretë e luftës do merret brenda 15 qershorit

Ministri Arben Ahmetaj, në një intervistë për “News24”, sqaroi se pagën e luftës pritet që ta marrin 50 mijë qytetarë. Bëhet fjalë për ata...

Pagat e luftës/ Rama ultimatum punëdhënësve: Keni kohë deri më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me shpërndarjen e pagave të luftës, duke paralajmëruar punëdhënësit që të aplikojnë ose përndryshe do të gjobiten. Përmes një...

Paga prej 40 mijë lekësh, vetëm 55% e punonjësve e kanë përfituar

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...

Punonjëset e fasonerisë në Vlorë protestojnë për pagën e luftës

Punonjëset e një fasonerie në qytetin e Vlorës kanë dalë në protestë për pagën e luftës. Ato janë shprehur se kanë punuar me orar shumë...

Paketa e dytë/ Aplikojnë 98 mijë persona, refuzohen vetëm 3%

Deri tani, për paketën e dytë financiare kanë aplikuar rreth 98 mijë persona, sipas të dhënave të përditësuara të tatimeve. Nga këto aplikime janë refuzuar...

Të fundit

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...

SPAK kërkon sekuestrimin e pasurisë së Emiljano Shullazit

Prokuroria e Posaçme e SPAK i ka dërguar gjykatës dosjen ku kërkon sekuestron e disa prej pasurive të Emiljano Shullazit. Konkretisht disa nga pasuritë që...

Të shtëna me armë në Durrës, dalin detajet e para

Qyteti bredetar i Durrësit është tronditur nga të shtënat me armë zjarri. Burimet paraprake, ende jo zyrtare, bëjnë me dije se të shtënat me armë...

A do të mbahet sivjet Festivali i Këngës në RTSH? Ja çfarë vendimi është marrë

Ndonëse situata në vendin tonë është mjaft e rëndë nga koronavirusi, është marrë vendimi që Festivali i Këngës në RTSH të mbahet. Një ditë...