E mërkurë, 8 Korrik, 2020
29 C
Tirana

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk kanë aplikuar. Sot janë 111 mijë e 898 individë që kanë përfituar 40.000 lekë nga Paketa e Zgjeruar dhe 64 mijë e 964 individë që kanë përfituar pagën e luftës nga Paketa e Parë.

Kreu i qeverisë shton më tej se brenda datës 5 qershor, presin aplikimet e punëdhënësve në kompanitë me xhiro mbi 140 milionë për disa dhjetra mijëra punonjës të tjerë, që nuk e kanë marrë ende atë që u takon. Në të kundërt, Rama paralajmëron punëdhënësit se do të sanksionohen. Po kështu, punojësit automatikisht do të kenë në llogaritë e tyre 400 mijë lekëshin.

Statusi

🟢 Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, në turin e komunikimeve të drejtëpërdrejta me bizneset🤝

Vizitë në disa biznese në Paskuqan, përfitues të Paketës së Zgjeruar, 40,000 lekë.

Lexo edhe :   I mbyllur prej katër muajsh/ Rihapet Muzeu ‘Louvre’ në Paris

✅ Sot janë 111 mijë e 898 individë që kanë përfituar 40,000 lekë nga Paketa e Zgjeruar dhe 64 mijë e 964 individë që kanë përfituar Pagën e Luftës nga Paketa e Parë.

🟢Brenda datës 5 qershor presim aplikimet e punëdhënësve në kompanitë me xhiro mbi 140 milionë për disa dhjetra mijëra punonjës të tjerë, që nuk e kanë marrë ende atë që takon. Në të kundërt punëdhënësit do të sanksionohen dhe punonjësve do t’ua çojmë direkt në llogari 400 mijë lekëshin!

THEMI ATË QË BËJMË DHE BËJMË ATË QË THEM DHE ASKUSH, ASNJË, NUK DO TË MBETET PA MARRË ATË QË I TAKON, ME LIGJ E ME ZAKON🤝

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bilanci/ Maqedoni e Veriut regjistron 8 viktima dhe 163 raste të reja

Maqedonia e Veriut ka shënuar sërish një bilanc të lartë të rasteve me koronavirus. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit janë shënuar 163...

SHBA vendosi të shkëputej përfundimisht, OBSH reagon e shqetësuar

Ditën e djeshme SHBA nisi procedurat zyrtare për shkëputjen përfundimtare nga Organizata Botërore e Shëndetësisë edhe pse njerëzimi është në kulmin e pandemisë. Ndërkohë së...

Procesi i integrimit në BE/ Merkel ndan Maqedoninë nga Shqipëria

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka bërë një diferencë mes hapjes së negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Gjatë fjalës së saj...

Pandemia/ Rezulton pozitiv një mjek tek Urgjenca e Traumës

Një tjetër mjek shqiptar ka rezultuar pozitiv me koronavirus ditën e sotme. Raportohet se bëhet fjalë për një mjek tek Urgjenca e Traumës. Ndërkohë, stafi...

Trump u bën presion guvernatorëve të rihapin shkollat

Megjithë një rritje së fundmi të numrit të të prekurve nga koronavirusi, të martën në aktivitete të ndryshme në Shtëpinë e Bardhë zyrtarët e...