E martë, 7 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Berisha vë me ‘shpatulla pas murit’ Ramën: Shqiptarët s’kanë marrë asnjë qindarkë

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

Aksident i rëndë, ndërron jetë 28-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Shkodër, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 28-vjeçare. Ngjarja ndodhi në rrugën Shkodër-Bardhaj në vendin...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Ish-kryebashkiaku i Kamzës njëherazi kreu i PD-së për këtë zonë elektorale Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga detyra, ndërsa mësohet se ai do të...

Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, rastin e disa qytetarëve, të cilët shprehin ankesën për ‘pagën e luftës’. Personi që drejton një agjensi udhëtimi, bën me dije se u refuzohet paga e luftës për dy arsye. Për faktin se janë një biznes ku ushtrojnë detyrën dhe se nuk kanë ndërprerë sigurimet.

Sipas tij, kjo gjë është paradoksale. Kjo pasi atij i quhet një biznes i lejuar, ndërkohë që kufijtë kanë qenë për tre muaj të mbyllyra.

E ndërsa në një rast tjetër, një qytetar denoncon faktin se paga e luftës mbetet ende e pa marë. Personi në fjalë, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, shprehet se punonjësit e OST nuk kanë tërhequr asnjë lekë.

Statusi

Denoncojne Edvin Genjeshtren per mashtrimin me pagat e luftes! Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital. sb

Pershendetje Zoti Berisha
Doja te ngreja nje shqetesim tek ju pasi ne asnje vend nuk mora nje zgjidhje. Jam nje agjensi udhetimi dhe na refuzohet paga e luftes per 2 arsye: qe jemi biznes i lejuar te punojme dhe qe nuk kemi nderprer sigurimet. Si mund te jet biznes i lejuar nje agjensi udhetimi nderkoh qe kufijte jan per tre muaj te mbyllur dhe pse duhet te nderpresim sigurimet kur ato i kemi per te ardhmen tone? Vetem zeri juaj mund te ndrryshoj dicka per ne. Faleminderit

Lexo edhe :   Berisha i nxjerr emrin kryeplakut të fshatit Tragjas, nami me lëndën narkotike

PRSH Z BERISHA TE GJITHE PUNONJESIT E OST KANE MARE PAGA LUFTE PO LEKE NUK KANE TERHEQUR NJE ZOT E DI KU KANE PERFUNDUAR..RRESPEKT PER JU. I nderuar zoti Berisha kur do i shperndaj pagat e luftes 40000 lekshin ky genjeshtari jan shum e shum njerez si un qe skan marr as edhe nje qindark turp se ngeli duke thene edvin mafia qe i kan marr do i marrin zotri nuk i duam leket ne 2021 na duhen ne ket ko qe jemi pa pun …anonim ju lutem

Lexo edhe :   Sezoni veror/ ‘Çmenden’ çmimet, shikoni sa shkon fatura

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Teuta rimerr vendin e tretë

Sherif Kallaku e ka ngjitur edhe njëherë tjetër Teutën në vendin e tretë në klasifikim, pasi ka shënuar golin e fitores ndaj Skënderbeut. Mesfushori 22-vjeçar...

Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane

Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane! Bremen do të jetë edhe sezonin e ardhshëm mes më të mirëve të futbollit gjerman. Skuadra me të...

Sherr masiv në kampin e emigrantëve në Greqi

Një sherr masiv ka ndodhur në kampin e emigrantëve Moria, në ishullin grek të Lesbos. Raportohet se një i ri afrikan ka ndërruar jetë, ndërsa...

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Eksplorimi i planetit Mars

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kina kanë në plan të lëshojnë veçmas anije hapësinore robotike drejt planetit Mars. Planeti i...