E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

origjina e covid-19

Origjina e Covid-19, OBSH: Ekipi në Kinë hasi probleme për të marrë të dhëna

Një ekip i Organizatës Botërore të Shëndetësisë që ishte në Kinë për të hetuar mbi origjinën e koronavirusit, tha se kishte hasur probleme për...

OBSH, ekipi hetimor përgatitet të nxjerrë raportin për origjinën e Covid-it

Hetuesit që zhvilluan inspektime në Kinë për të zbuluar origjinën e koronavirusit, do të nxjerrin në mes të marsit një raport me përfundimet e...

Origjina e koronavirusit/ Kreu i OBSH-së: Të gjitha hipotezat janë të hapura

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se të gjitha hipotezat për origjinën e virusit po studiohen. Sipas tij, për...

Origjina e Covid-19/ Kina thirrje SHBA-ve: OBSH të hetojë edhe në vendin tuaj

Kina i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të ftojnë Organizatën Botërore të Shëndetësisë për të hetuar origjinën e shpërthimit të Covid-19 edhe...

OBSH përfundon hetimet në Wuhan, del me dy teori për origjinën e Covid-19

Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve të OBSH-së që po hetojnë origjinën e Covid-19 kanë përfunduar misionin e tyre katër javor në Wuhan, vendi që u...

Origjina e Covid, eksperti: Duhet të futemi në shpellat e lakuriqëve të natës

Prej disa ditësh, ekspertë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, (OBSH), ndodhen në qytetin kinez të Wuhanit, për të studiuar origjinën e Covid-19. Një prej anëtarëve...

Origjina e Covid-19/ Ekipi i OBSH-së viziton spitalin në Wuhan

Ekipi i drejtuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë që po heton origjinën e COVID-19 vizitoi të shtunën një spital në qytetin qendror të Wuhanit...

Të fundit

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...