E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Meta: E konsideroj veten lider lokal, jo lider global

Kreu i Shtetit Ilir Meta përgjatë një konference për shtyp ka theksuar ndër të tjera se Reforma në Drejtësi ishte një sukses.

Ndër të tjera, Meta deklaroi se ai e konsideron veten lider lokal dhe jo lider global: “Unë e konsideroj veten lider lokal, jo lider global. Kam apeluar për dialog mes palëve. Integrimi evropian është interesi i të gjithë shqiptarëve. Vendi është në një krizë të thellë politike. Unë kam përkrahur çdo iniciativë ndërkombëtare, kam marrë përgjegjësitë e mia në mënyrë të hapur dhe të sinqertë. Ju e dini se kush i keqpërdor emrat e ndërkombëtarëve vend e pa vend. Unë nuk përkrah as politikën e kryeministrit aktual dhe as agjendën e zotit Basha apo të zonjës Kryemadhi, apo të opozitarëve të tjerë. Jam arbëresh nën kujdesin e Presidentit”.

Lidhur me negociatat me BE-në, Meta vuri në dukje faktin se s’mund të ketë, pasi vendi është në krizë. Ndërkohë në vijim ai u shpreh: “Kam qenë gjithmonë për bashkim të kontributit. Zgjedhje të ligjshme janë ato të 13 tetorit. Kush do fushën e lojës, mundësia është 13 tetori”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...