E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

“Presidenti në gjendje të vështirë”, Meta: Ftoj Ramën në majën e Korabit, ka vështirësi me malet e Tropojës

Kryeministri Edi Rama u shpreh gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët se Presidenti Meta është në gjendje të vështirë, dhe se ai ishte i gatshëm që ta ndihmonte.

Ironia e Ramës është kapur në kohë reale nga Meta, i cili me rastin e parë që pati në një bashkëbisedim me gazetarët, ia ktheu me të njëjtën monedhë.

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha se gëzon shëndet të plotë dhe se e fton Ramën që të ngjiten në majën e Korabit.

“E falenderoj për solidaritetin, por nëse kam ndonjë problem, shkoj te doktori.

Sa i takon parametrave të mi, ata janë gjithnjë në përmirësim. Vetëm këtë fundjavë realizova 50 kilometra në rërë të thatë.

Ftoj Ramën në majën e Korabit. Ka vështirësi me malet e Tropojës, por me ato të Dibrës e ka më të lehtë”, tha më tej Meta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin "Becchetti"

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...

“Mos e bëj më legen”, Shehi debat te “Ekonomia”: Ministren e njoh që fëmijë

Në Komisionin e Ekonomisë është diskuar sot për eurobondin, që mori miratimin me votat e dy palëve me vetëm një abstenim. Gjatë diskutimeve nuk...