E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

“nxehtë”

Merkatoja e nxehtë e shtatorit

Nga Klodian Tomorri Mesi desh i dha duart Barcelonës, por ndërroi mendje rrugës. Milani bleu Sandro Tonalin. Juvja i dha duart Sarrit për Pirlon. Bayerni...

Temperatura deri në 37 gradë, ja parashikimi i motit për sot

Kthjellimet do të dominojnë në pjesën më të madhe të territorit shqiptar gjatë gjithë ditës. Por në orët e pasdites, do të ketë vranësira...

I nxehti afrikan rikthehet/ Në këto dy qytete rrezikohet të bjerë zjarr

I nxehti afrikan tashmë është rikthyer në vendin tonë dhe raportohet se temperaturat e larta do të sjellin dëme të mëdha. IGjEUM raporton se...

Goditi këtë javë Evropën, ja ku zhvendoset i nxehti ekstrem

Vendet nordike po regjistrojnë temperatura të larta, ndërsa i nxehti ekstrem që goditi këtë javë Evropën po zhvendoset drejt Veriut, duke krijuar në disa...

Një ditë super e nxehtë sot, ja sa do shkojnë temperaturat

Dita e sotme do të jetë një ditë super e nxehtë. Gjatë mesditës temperaturat do të shkojnë 37°C. Mbrëmja dhe mëngjesi do të jenë të...

Vala e të nxehtit pushton Evropën, ja çfarë parashikohet këtë mesjavë në vendin tonë

Dita e sotme pritet të jetë përgjithësisht e nxehtë dhe pa reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, mundësia për ndonjë...

Vala e të nxehtit godet sërish Shqipërinë, ja sa pritet të shkojnë temperaturat

Një tjetër valë e nxehtë pritet që të “godasë” Evropën. Duke nisur nga dita e nesërme, temperaturat në vendin tonë do të arrijnë në...

I nxehti përvëlues, Instituti i Shëndetësisë: Ja si ta përballoni

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike përmes një njoftimi dërguar mediave u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes nga temperaturat e larta. Instituti...

Termometri shënoi 39°C sot në këtë qytet të Shqipërisë

Ditën e sotme është shënuar temperatura më e lartë në qytetin e Elbasanit. Termometri ka shënuar 39°C ndërsa temperatura më e lartë në Tiranë...

Dita e parë më e nxehtë e kësaj vere, ja sa shkon sot termometri

Sinoptikanët kanë lajmëruar se dita e sotme do jetë dita e parë më e nxehtë e kësaj vere. Pritet që temperaturat në vendet e ulëta...

Të fundit

Shtëpia e Bardhë: “Nuk do ta kontrollojmë koronavirusin”

Me rritjen sërish të rasteve me koronavirus në Shtetet e Bashkuara, shefi i kabinetit i Shtëpisë së Bardhë Mark Meadows deklaroi të dielën se...

Kodi Zgjedhor: Komisioni i Venecias pranon për shqyrtim kërkesën e Metës

Komisioni i Venecias ka marrë në dorëzim kërkesën e Presidentit të Republikës Ilir Meta, për ndryshimet në Kodin e ri Zgjedhor. Komisioni bën me dije,...

Rama injoron Brukselin, Kuvendi mblidhet për Kodin Zgjedhor

Me gjithë paralajmërimet nga BE për të pritur vendimin e Komisionit të Venecias, kryeministri Edi Rama ka dërguar në Kuvend ndryshimet për Kodin Zgjedhor. Kodi...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Kodi Zgjedhor, Bardhi: Për PS, interesi i mafias është mbi Shqipërinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas refuzimit që kryeministri Edi Rama, i bëri thirrjes së Komisionerit të BE, Oliver Varhelyi,...