E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

Mira Rakacolli

“Jemi në një moment tejet delikat, infeksioni mund të shtohet”, si paraqitet situata në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë paralajmëron sërish qytetarët që të respektojnë distancimin fizik dhe të kenë kujdes me higjenën personale, pasi risku është tejet i lartë....

“Kemi bërë testime imunologjike”, Rakacolli: Përgjigjet bëhen publike në mes të javës

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur në lidhje me arsyen se pse në Shqipëri, nuk janë bërë testime masive për koronavirusin. Në një lidhje...

“Do shtohen rastet nga lehtësimi i masave”, Vasili komenton deklaratën e Rakacollit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar një deklaratë të bërë nga zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Rakacolli...

Tamponët e pamjaftueshëm? Zv.ministrja tregon si është situata në Shqipëri

9 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit, (51 në total), ndërkohë që nuk ka një zgjerim...

“Zoti qoftë me ne!”, Bashkia Roskovec: Urgjentisht të izolohet fshati 

Dy banorë të fshatit Mbërs, Njësia Administrative Kurjan, kanë rezultuar të infektuar me koronavirus. Lajmi në fjalë është përcjellë në faqen e Facebook-ut nga...

Bilanci i koronavirusit/ Rakacolli: Kur merrni 127, qëndroni në linjë

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli është shprehur se në spitalin infektiv në Tiranë ndodhen edhe 4 pacientë që nuk kanë lidhje me koronavirusin. Gjatë konferencës...

Viktima e parë nga koronavirusi, Rakacolli jep detajet

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka reaguar në lidhje me viktimën e parë të shënuar nga koronavirusi në vend. Përmes një konference për shtyp, Rakacolli...

“Ndërroi jetë nga koronavirusi”/ Rakacolli sqaron rastin e pacientit nga Berati

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka sqaruar edhe një herë se nuk ka ende asnjë të prekur me koronavirus në Shqipëri. Përmes një deklarate për...

Ministria e Shëndetësisë: Mos përhapni panik, karantina plotëson standardet

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas deklaratave të Partisë Demokratike, e cila e akuzonte se nuk po jep transparencë dhe aktron me masat e...

Epidemi meningjiti në vend? Zv/ministrja: S’ka vend për panik

Lidhur me frikën që ka kapluar së fundmi qytetarët për një epidemi nga meningjiti, zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli nënvizon se nuk ka vend...

Të fundit

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...

Kur “Othello” i Shekspirit do të shfaqej për herë të parë në Teatrin Kombëtar

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1952, në faqen n°7, një shkrim në lidhje me shfaqjen “Othello” të Shekspirit në...
WhatsApp KONTAKTO TT