E mërkurë, 19 Janar, 2022
1.5 C
Tirana

Etiketa

lumturia

Cili është sekreti i lumturisë sipas teoricienit të shoqërisë fluide

Reflektimet e Zigmunt Bauman, janë ende sot më të rëndësishme se kurrë më parë. Çdo njeri që ka jetuar, ka qenë i fiksuar pas...

Lajme të bukura/Familja Koka hyn në shtëpinë e tyre të re (VIDEO)

Prej më shumë se 1 viti familja Koka jetonte në çadër, pasi shtëpia i doli e pabanueshme prej tërmetit. Kushtet në të cilat ato...

Motra denoncon vëllain me probleme mendore dhe e fut në burg (VIDEO)

Ditën e sotme në seancën “Shihemi në Gjyq” tek e E Diela Shqiptare ka marrë pjesë Lumturia dhe Kaso, të cilët janë kunetër dhe...

Burri e plagosi e më pas vrau veten, Lumturia me 4 jetimë në qiell të hapur

Familjet e varfëra janë më të prekura nga tërmeti. E tillë është dhe Lumturia nga Manza. Burri ju vetvra 4 vjet më parë, pasi...

Arrestimi i 19 zyrtarëve në veri të Kosovës, tensione të larta ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

Operacioni i arrestimeve të 19 zyrtarëve policor në Kosovë, nxiti tensione në veriun banuar me shumicë serbe por edhe ndërmjet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit,...

Propozim për martesë dhe dy gola, por lumturia u kthye në tmerr (Video)

Futbollisti venezuelas, Eduard Bello, në 90’ minuta ka përjetuar lumturinë më të madhe në jetë, por më pas iu kthye në makth.e gjithë kjo...

Zamparini: Dybala duhet të kuptojë që lumturia nuk gjendet tek paratë

Bosi i Palermos, Maurizio Zamparini, ka ndaluar të flasë për formën që po kalon një ndër futbollistët ë të mirë që ka pasur në...

Faktet që mund të mos i dini mbi psikologjinë e njeriut

Ne e simbolizojnë gjithmonë zemrën me ndjenjën e dashurisë, por kjo nuk është gjithmonë e vërtetë! Zemra nuk ka të bëjë me ndjenjën e të...

Lumturia është moment, ja si ta prekim çdo ditë

Lumturia është çast, është moment që zakonisht vjen dhe kalon shumë shpejt. Ne nuk e kapim lumturinë, kapim thjesht grimca të vogla të saj...

Ja pse sipas Niçes, njeriu nuk kërkon lumturinë por kuptimin në jetë

Çdo njeri dëshiron që të jetë i lumtur, apo jo? E kush nuk do? Sigurisht, ju mund të mos dëshironi të sakrifikoni gjithçka për...

Të fundit

Kina thyen rekordin në prodhimin e qymyrit

Kina prodhoi më shumë qymyr se kurrë vitin e kaluar, ndërsa termocentralet e saj luftuan për të përmbushur kërkesën për energji elektrike, duke minuar...

E rrallë/Dëbora mbulon shkretëtirën e Saharasë

Bora është vendosur në rërën e shkretëtirës së Saharasë, pasi temperaturat ranë nën zero. Fotografi Karim Bouchetata ka kapur dje imazhe mahnitëse të borës dhe...

“Përplasja me Rusinë”, Blinken mbërrin në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Ukrainë të mërkurën mes frikës në rritje se një pushtim rus ndaj Ukrainës mund të jetë...

Te Gjergji në Lezhë ishte ambasadori austriak…

Nga: Frano Kulli Dje, në përkujtimin e 554- vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ishte edhe ambasadori i Republikës së Austrisë, Dr....

Greqia paralajmëron zgjatje të masave kufizuese

Masat kufizuese në Greqi, për shkak të përhapjes së COVID do të zgjaten edhe një javë, pra deri në fund të muajit janar. Kjo...