E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Motra denoncon vëllain me probleme mendore dhe e fut në burg (VIDEO)

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Ditën e sotme në seancën “Shihemi në Gjyq” tek e E Diela Shqiptare ka marrë pjesë Lumturia dhe Kaso, të cilët janë kunetër dhe kanë ardhur të zgjidhin një çështje mjaft delikate.

Lumturia ka 5 motra dhe një vëlla. Vëllai dhe një nga motrat e saj vuajnë nga shëndeti mendor. Motra është shtruar në spitalin psikiatrik të Vlorës, ndërkohë Ardiani është vuajtës i dënimit në burgun e Zaharisë në Krujë. Lumturia nuk është e qetë për këtë fakt dhe sot në seancë kishte thirrur motrën e saj Mirësie e cila kishte kujdestarinë e të vëllait dhe ja kaloi motrës tjetër Nerencës, që e ka futur vëllain në burg duke pretenduar se është bërë agresiv. Në këtë seancë u paraqit Kaso, burri i Mirësisë sepse ajo nuk kishte mundësi. Lumturia e cila jeton në Itali kërkon që kujdestarinë e të vëllait ta marrë sërish Mirësia dhe vetë ajo do e ndihmojë financiarisht dhe me çdo gjë që i nevojitet.

Lumturia: Ardiani në moshën 16 vjeç ka shkuar në Greqi tek Kaso, më pas u kthye nga Greqia dhe rrinte me babain se nëna nuk ishte. Prandaj u sëmur dhe vëllai. Pas disa vitesh motra ime Mirësia, mori kujdestarinë e vëllait se u sëmur. Babi ishte 80 vjeç dhe nuk e mbante dot kujdestarinë e vëllait. Tani ai ka përfunduar në burgun e Zaharisë sepse ky zotëria ia kaloi kujdestarinë Nerënca Kasaj.

Vëllai i sëmurë donte shumë dashuri, unë flisja me të gjithë kohës, i jepja fjalët e ngrohta, e ndihmoja financiarisht. U zu një ditë me djalin e Nerancës për grindje të vogla, ai ishte minoren 16 vjeç dhe me të shtyrë u thye xhami i derës. Ndoshta motra ime ishte mërzitur me të dhe mori policinë në telefon dhe erdhën e morën vëllain dhe që aty përfundoi në burgun e Zaharisë. Vëllai im vërtet është i sëmurë por nuk është agresiv. Kur vajta në burg vëllai më tha nuk e thyeva unë xhamin, e theu Leo që është nipi im, djali i Nerëncës. Mirësia e ka fajin që ia dha kujdestarinë Nerëncës, nëse nuk do ja kishte dhënë, vëllai nuk do ishte në burg tani.

Eni Çobani: Sipas vendimit thuhet se Ardian Mamullari, ka thyer xhamin e derës dhe me një copë xhami ka kërcënuar nipin e tij Leonadr Kasaj.

Lumturia: Nuk është e vërtetë, këtë e ka thënë motra ime sepse është lodhur duke mbajtur vëllain tim.

Eni Çobani: Në vendimin e gjyqtarit thuhet gjithashtu se në sallën operative të komisariatit të policisë Përmet, zonja Nerënca Kasaj ka kërkuar ndihmë pasi Ardian Mamullari pasi ka ushtruar dhunë ndaj djalit të saj Leondard Kasaj duke e prerë me një mjet prerës prej xhami dhe duke e kërcënuar vetë atë me një thikë në shtëpinë e tyre në fshatin Kodrisht.

Kaso: Këto janë gënjeshtra. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...

Rama nga shtëpia e Gjergj Fishtës: Dallimi mes asaj që kishim dhe që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta. Rama thekson se ashtu si...