E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Lefter Maliqi

Maliqi sulmon Ramën: Mos i kalo ndryshimet kushtetuese se as Erdogani s’do të japë azil

Me pseudonimin e njohur tashmë “Ramzi”, deputeti Lefter Maliqi i ka lëshuar të tjera sulme kryeministrit Rama, sa i përket trajtimit të mjekëve dhe...

Maliqi: Pranvera e ardhshme duhet të jetë stina e shqiptarëve, jo e krimit

Për deputetin Lefter Maliqi, populli duhet të marrë në dorë fatet e vendit. Përmes një postimi në Facebook, Maliqi shkruan se listat e hapura 100%...

Maliqi kërkon interpelancë me Lleshajn: Të japë llogari për kriminalitetin, jo të bredhë me BMW 150 mijë euroshe

Deputeti Lefter Maliqi ka kërkuar interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, për situatën e kriminalitetit në vend. Përmes një postimi në Facebook, Maliqi shkruan...

“Ka nisur numërimi mbrapsht!”, Lefter Maliqi zbulon kush do të jetë kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë

Deputeti Lefter Maliqi, paralajmëron se shumë shpejt shqiptarët me opozitën e bashkuar do ta rrëzojnë Ramën nga pushteti. Maliqi thotë se kryeministri i ardhshëm...

“E dinim që do vinte si Çeço!”, Lefter Maliqi lëshon paralajmërimin e fortë për Ramën

Deputeti Lefter Maliqi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan se kryeministri Rama është detyruar të pranojë e miratojë marrëveshjen e 5...

“Ndryshimi do ndodhë”, Lefter Maliqi zbulon marrëveshjen e fshehtë që do t’i kushtojë rëndë Ramës

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi, ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore. Maliqi shkruan në një postim në rrjetin social Facebook,...

“Opozita parlamentare kërkon thellimin e Reformës Zgjedhore”, çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Tiranë, deputetë të opozitës parlamentare mund të mos miratojnë në Kuvend ndryshimet e Kodit Zgjedhor sipas marrëveshjes së arritur në Këshillin Politik. Ata po...

“Vala e dytë do jetë më agresive”/ Maliqi: Nuk ka virus më të tmerrshëm se Rama

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Rama, se vala e dytë e koronavirusit do të jetë edhe më agresive. Përmes një...

Lefter Maliqi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare. Ai i mëshoi fort faktit se qeverisë Rama po i vjen fundi....

“Këtyre u janë errësuar sytë”, Maliqi: Shfrytëzuat emergjencën “fantazmë” për Teatrin

Deputeti Lefter Maliqi ka dënuar shembjen e Teatrit Kombëtar dhe vijimin e masave kundër koronavirusit. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai hodhi akuza...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...