E shtunë, 4 Korrik, 2020
22 C
Tirana

“Vala e dytë do jetë më agresive”/ Maliqi: Nuk ka virus më të tmerrshëm se Rama

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Rama, se vala e dytë e koronavirusit do të jetë edhe më agresive.

Përmes një postimi në Facebook, Maliqi hedh dyshimet duke pyetur se nga e di kreu i qeverisë se do të ketë një valë të dytë.

Deputeti ironizon kryeministrin duke thënë se nuk ka virus më të tmerrshëm se ai, teksa shton se vendi nuk ka nevojë për izolim por sipas tij ka nevojë që Rama të largohet nga posti.

Postimi i plotë:

Rampalla – Vala e 2-te e Koronavirusit do jete me agresive?!

Nga e di ky shejtan-budalla? Ç’nuk i shpik truri? Le qe i varferove shqiptaret, po dhe ate pak liri qe u ke lene, do ua marresh.

S’thone kot! Nje i çmendur gjithe vendin çmend. Ti karantinohesh ne bunkierin tend disa qindra milion-esh dhe nuk e vret mendjen se s’ke per te paguar as shpenzime as kufizime e kokecarje te perditshme si gjithe familjet shqiptare.

Po qe koronavirusi i ka qejf bunkeret, e ke degjuar ti? Mblidh ke ç’ke dhe futu ne studio me mire, se tek arti eshte selektiv ai, korona nuk gjen karar. Pas gjithe asaj Italie, te jesh i sigurt se nuk u qaset pikturave te tua.

Lexo edhe :   "Me gruan që më dha jetën", Rama poston foton e veçantë për ditëlindje

Profetizon nje pandemi akoma me te madhe e harron se kjo trishton dhe femijet ne bark te nenes. Po ku ka virus me te tmerrshem se ty. Covid-19 nuk eshte asgje krahasuar me tmerret, mllefet, babezine e etjen tende per pushtet.

Po perpiqesh te besh aleat Covid-in po dhe virusi eshte me i paster se ty. Per me i zgjuar dihet. Ka vendosur mos te perdoret prej teje se dhe virusi ndihet i fyer nga nje i marre e i verber si ti. We don’t need a lockdoën, we need to kick you down👊.

Lexo edhe :   Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për...

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...