E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Lefter Maliqi

Maliqi: Masat anti-covid për shkak të fushatës, Ramziu i Surrelit ka frikë

Deputeti, Lefter Maliqi është shprehur se masat shtesë anti-covid që po vendos qeveria, po bëhen për shkak të fushatës elektroale dhe frikës që ka...

Maliqi akuza Ramës: Turi yt elektoral, si përralla e Ali Babës me 40 hajdutë

Deputeti, Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza pasi Kryeministri Edi Rama mbajti takimin e radhës në kuadër të prezantimit të platformës 'Deputeti që duam'...

Maliqi sulmon Ramën: Kërkon mandat të 3-të që t’i shpëtojë burgut

Deputeti, Lefter Maliqi thotë se kryeministri Edi Rama kërkon mandat të tretë për t'i shpëtuar burgut. Maliqi akuzon kryeministrin se ka kapur ‘drejtësinë e Re’,...

“Bëri autogol me Metën”, Maliqi shan Ramën. E paralajmëron për 25 prillin

Deputeti Lefter Maliqi i është vënë në mbrojtje presidentit Meta. Me një lum akuzash dhe fyerjesh, Maliqi i drejtohet kryeministrit Rama duke i thënë...

Gjonaj: Vitin tjetër mbyllet burgu i Zaharisë, do luftojmë krimin

Në interpelancën e thirrur nga deputeti Lefter Maliqi, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha në Kuvend se vitin tjetër do të mbyllet burgu i...

Përplasjet në Kuvend/ Maliqi: Uroj mos të kesh fatin e Tahirit. Lleshaj: Pse jeni larguar dy herë nga Policia e Shtetit?

Edhe gjatë seancës së sotme në Kuvend, nuk kanë munguar përplasjet. Në të njëjtën kohë është shprehur kundërshtia nga disa deputetë të opozitës, për...

“Ka lënë gjurmë në histori dhe politikë”, Maliqi i uron ditëlindjen Berishës nga Parlamenti

Deputeti Lefter Maliqi, i cili ka marrë fjalën i pari në seancën plenare, ka shprehur urimin për ditëlindjen e Berishës. Ai e ka shfrytëzuar këtë...

Nis seanca parlamentare, Lefter Maliqi thyen rregullin

Në seancën e sotme parlamentare, opozita e re ka dalë kundër vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskës me detyrim. Ndonëse sot ka hyrë në...

”Basti” i Maliqit: Po fitoi PS më 25 prill, largohem përfundimisht nga politika

Deputeti Lefter Maliqi e ka cilësuar si të pështirë seancën e sotme në kuvend, ku pritet të votohen ndryshimet në kodin zgjedhor. Sipas tij, mazhoranca...

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Të fundit

Rikthehet frika e valës së dytë në Itali, 630 viktima brenda 24 orëve

Italia është mbërthyer nga paniku për shkak të rikthimit të valës së dytë të Covid-19, teksa regjistrohen sërish shifra të larta. Gjatë 24 orëve të...

Ish-Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO. Ajo është zgjedhur zëvendëspresidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, duke u...

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...