E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

“Ndryshimi do ndodhë”, Lefter Maliqi zbulon marrëveshjen e fshehtë që do t’i kushtojë rëndë Ramës

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi, ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore. Maliqi shkruan në një postim në rrjetin social Facebook, se PPE kërkon që të votohet marrëveshja e datës 5 qershor në rezidencën Amerikane.

Nëse kjo nuk ndodh dhe do të ketë sabotim të marrëveshjes nga Rama, sipas Maliqit, dështimi i kryeministrit do të jetë fatal.

Ai shprehet më tej se kriza e rëndë politike, ekonomike dhe e sigurisë në vend, do të zgjidhet me zgjedhjet e lira e demokratike. E sipas tij, ndryshimi do ndodh!

Statusi

PPE te votohet marrëveshja e reformes zgjedhore e dt.5 Qershor ne rezidencen Amerikane. Faktori nderkombtar dhe sekretari Amerikan i Shtetit Pompeo pershendeten marreveshjen. Zgjedhjet lokale dhe parlamentare jane afer, cdo manover e Ramziut per sabotimin e marreveshjes dhe ndryshime Kushtetuese do jete fatale per deshtimin qe e pret. Kriza e rende politike ,ekonomike dhe e sigurise ne vend do zgjidhet me zgjedhjet e aferta te lira e demokratike. Ndryshimi do ndodh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...