E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Maliqi sulmon Ramën: Mos i kalo ndryshimet kushtetuese se as Erdogani s’do të japë azil

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

Me pseudonimin e njohur tashmë “Ramzi”, deputeti Lefter Maliqi i ka lëshuar të tjera sulme kryeministrit Rama, sa i përket trajtimit të mjekëve dhe mësuesve.

Maliqi i ka kujtuar Ramës premtimin e pambajtur për bonusin 1000 euro për mjekët dhe rritjen e pagave për arsimtarët.

Ai pyet kryeministrin se çfarë e pengoi që të realizonte ato që premton sot, gjatë 7 viteve që ishte në qeveri.

Deputeti shprehet se Edi Rama nuk duhet të vazhdojë marrëzitë politike dhe me ndryshimet e Kodit Zgjedhor.

Postimi i Maliqit në Facebook

Ku Ku vaj medet…!

Ramziu filloi avazin e premtimeve, madje sot premtoi aq shumë, sa as vetë nuk i mban mend. I Marri tha se javën e ardhshme do i rrisë pagat bluzave të bardha.

Kujt bluza të bardha?! Atyre që ke larguar jashtë vendit?!Atyre që i premtoi 1-mijë euroshin në vijën e parë të zjarrit gjatë pandemisë, dhe u përball edhe Live nëpër studio televizive me denoncime të vetë bluzave të bardha që ia plasnin në surrat gënjeshtrën dhe premtimin e pambajtur?

I Marri deklaroi sot se do rrisë edhe pagat e mësuesve. Po deri tani, pse nuk ia rriti, apo nuk e la Turi?! Për biznesin e vogël tha i Marri, do zerohet nga tatim-fitimi, por këtë u kujdes ta përjashtonte nga premtimet elektorale. Të gjitha koincidenca janë për Ramziun, 5 muaj para zgjedhjeve. Sot premtove se paga minimale nuk do të jetë nën 300 mijë lekë të vjetra.

Sa vite ke që e premton këtë o i Marrë?! Kush të pengoi këto 7 vite e gjysmë? Këtë numrin 300 e ke debulesë, se edhe në 2013-ën, i more votat me 300 mijë vendet e reja të punës që premtove, por në të vërtetë shtove papunësinë me 300 mijë të tjerë.

Sikur vetëm vëllaun tënd serb të kishe marrë shembull, sot shqiptarët do të jetonin të paktën me më shumë të ardhura.

Popullin e zë koka, kur sheh Ramziun në TV duke bërë premtime, i kujtohen 1001 premtimet e pambajtura që nga 2013-a. Duke bërë një foto në qytetin e Beratit, mu kujtua dhe premtimi perlë i të Marrit, kur tha se do bënte ishull në Osum.

Përveçse e ka lënë Beratin dhe gjithë Shqipërinë në harresë, pa mbështetje, pa investime, me papunësi, varfëri e shpopullim.

A i pe sot të dhënat e Eurostat-it o i Marrë, që e nxirrnin Shqipërinë me rekord azilkërkimi?Janë arratisur nga ti dhe Rilindja jote që i ka pirë gjakun o i Marrë.

Tani, hap listat 100% pa dallavere e marifete mafioze, mos pengo koalicionin e Opozitës së Bashkuar që të ka futur tmerrin e humbjes së garantuar, dhe mos guxo të kalosh më 1 Tetor ndryshimet kushtetuese sipas kokës tënde, se pastaj do djegësh edhe mundësinë e vetme, atë të azilit te vëllau yt Erdogan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shtatzënë për herë të dytë, deputetja e PS me koronavirus

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti e cila është në pritje të fëmijës së dytë është infektuar me koronavirus. Gjendja e saj është e stabilizuar...

Bardhi publikon videon: SPAK-u e ka të thjeshtë hetimin për inceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se...

Covid-19, Brataj: Maska e nevojshme, ja cilat nuk duhen përdorur

Edhe pse mbajtja e maskës është bërë e detyrueshme që nga 15 tetori, ende ka debat lidhur me efikasitetin e tyre. Kreu i Urgjencës Kombëtare,...

Koronavirusi prek Borussia Dortmund, infektohet Emre Can

Borussia Dortmund, është ekipi i rradhës i prekur nga koronavirusi. Verdhezinjtë gjermanë, kanë bërë kontrollet rutinë për COVID-19 dhe një nga yjet kryesore të skuadrës,...

Agjensitë amerikane të zbulimit: Irani dhe Rusia sulmojnë sërish zgjedhjet

Agjensitë amerikane të zbulimit kanë akuzuar Iranin dhe Rusinë se u përpoqën të përdorin të dhënat e regjistrit të votuesve në “përpjekje të dëshpëruara”...