E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

kryebashkiaku

Kryebashkiaku i Nju Jorkut shkon në zyrë me biçkletë

Kryetari i ri i sapobetuar i Nju Jorkut, Eric Adams, të dielën shkoi me biçikletë për të punuar në ditën e tij të dytë...

Berat/ Konflikti i punonjëses me kryebashkiakun, ky i fundit e hedh në rrugë

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga qyteti i Beratit. Bëhet fjalë për ankesën e zonjës Mimoza Xhani, e cila ka...

Pamje të frikshme/ Tërmeti trondit kryebashkiakun dhe gazetarët

Si pasojë e tërmetit me magnitudë 6.3 të shkallës rihter të rënë një Kroaci një ditë më parë, deri më tani janë raportuar 7...

Kryebashkiaku De Blasio: Do të duhen javë që New York të rihapet

Kryetari i Bashkisë së New York-ut Bill de Blasio tha të hënën se mund të duhen javë në mos muaj para se qyteti më...

Kallëzohet penalisht kryebashkiaku i Memaliajt, ja arsyeja

Bëhet me dije se kryebashkiaku i Memaliajt, Gjolek Guci është kallëzuar penalisht në Prokurori. BalkanWeb raporton se janë referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së...

Shuhet kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës

Ka humbur jetën ditën e sotme kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla. Raportohet se kryebashkiaku ka pësuar infarkt, duke ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare....

Skandal/ Kryebashkiaku i ndërton shtëpinë gjyshes me fondet e tërmetit

Tërmeti i 1 qershorit 2019, i cili preku disa fshatra të rrethit Devoll, dëmtoi shumë banesa në fshatin Vidohovë. Në këtë fshat u rindërtuan...

Video e Kryebashkiakut të Bulqizës dhe mesazhi “i koduar” i SPAK-ut

Nga Alfred Peza Prova më e dukshme e degradimit dhe e degjenerimit të sistemit të vjetër të drejtësisë, ishte ecja e tij njëkohësisht mbi dy...

Reagimi i fortë nga numri 2 i PS: Nëse Alla del fajtor, dënimi maksimal

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka thënë se nëse kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla shpallet fajtor nga SPAK, duhet të marrë...

“Mund të ketë qenë edhe miell”, analisti për videon: Fenomen shqetësues

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar videon e publikuar pasditen e djeshme, ku pretendohet se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla konsumonte kokainë. I ftuar në emisionin...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...