E martë, 31 Mars, 2020
19 C
Tirana

Shuhet kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës

Lexo edhe ...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...

Ka humbur jetën ditën e sotme kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.

Raportohet se kryebashkiaku ka pësuar infarkt, duke ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare. Sipas “Shqiptarja.com”, Memolla ka pësuar infarkt të miokardit mesditën e sotme në qytetin e Peshkopisë, ku kishte shkuar për të ndjekur ndeshjen Korabi-Egnatia.

Haxhi Memolla u zgjodh kryetar i Bashkisë së Rrogozhinës në zgjedhjet lokale të 30 qershorit në 2019.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...

Aludimet për infermierët e dërguar në Itali, reagon Urdhri i Infermierit

Ditën e sotme pati aludime se infermierët e dërguar në Itali janë të pakualifikuar, ndërkohë lidhur me këtë çështje ka reaguar së fundmi Urdhri...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT