E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Kryebashkiaku i Nju Jorkut shkon në zyrë me biçkletë

Kryetari i ri i sapobetuar i Nju Jorkut, Eric Adams, të dielën shkoi me biçikletë për të punuar në ditën e tij të dytë në detyrë, një ditë pasi hipi në metro për në Bashki.

Një foto e postuar në Twitter tregon Adams, duke pedaluar një Citi Bike së bashku me një punonjës përpara një serie paraqitjesh të dielën në mëngjes.

Kryetari i Bashkisë është planifikuar të shfaqet në ABC dhe MSNBC, e ndjekur nga një vizitë në një kishë në Manhattan dhe një tryezë e rrumbullakët pasdite mbi dhunën me armë në bashki, sipas planit të tij publik.

Burimi i lajmit: New York Post. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...